Rezultate te kerkimit per termin: +Dikur

Meta: total 1000 / total_found 21957 / time 0.010 / keyword[0] dikur / docs[0] 21957 / hits[0] 26544 /
No Pic available
  • 2017-02-18

Europa është një fuçi baruti, Ballkani një fitil

Eksperti për Ballkanin Norbert Mappes-Diediek në intervistë për DW thekson, se tërheqja e BE-së nga Ballkani mund të ketë pasoja të rënda si për Ballkanin, por edhe për të gjithë Europën. Deutsche Welle: Në javët e muajt e fundit në Ballkanin Perëndimor (Maqëedoni, Shqipëri, Kos

FOTOT/ Transformimi total, nga një femër 140 kg në një bukuroshe
  • 2017-02-18

FOTOT/ Transformimi total, nga një femër 140 kg në një bukuroshe

Dikur ajo peshonte 140 kilogramë dhe sa herë hante akullore, sasia ishte 1 kilogram. Që prej moshës 1 vjeçare Jasmine Norman-it iu desh që të duronte ngacmimet e fëmijëve të tjerë, ndërkohë që pesha e madhe ia vështirësonte shumë socializmin. Ajo u diagnostikua me mungesë të h

Dritëroi në burgologjinë e Visar Zhitit
  • 2017-02-18

Dritëroi në burgologjinë e Visar Zhitit

Në librat Rrugët e Ferrit dhe Ferri i çarë, të botuara para ca vitesh, që autori i tyre, Visar Zhiti, i quan me neologjizëm burgologji, ndër të tjera gjejmë dhe copëza rrëfimesh për shkrimtarin Dritëro Agolli e të tjerë, të cilat dëshmojnë, mbase më mirë se një intervistë

Ironia e Elton Dedës me protestën e PD: Edhe Dulla ulej gju më gju me popullin, por jetonte në Bllok, ndërsa populli hante presh
  • 2017-02-18

Ironia e Elton Dedës me protestën e PD: Edhe Dulla ulej gju më gju me popullin, por jetonte në Bllok, ndërsa populli hante presh

Këngëtari i njohur Elton Deda, ka ironizuar protestën e PD-së. Ai thotë se populli po shfrytëzohet që të jetojnë mirë politikanët dhe të kenë pushtet. Dikur dhe shoku Dulle u ulte gju me gju me popullin ndonjehere, por jetonte ne Bllok, me roje, me femijet qe degjonin muzike te huaj

Frederik Rreshpja, i mallkuari  me art
  • 2017-02-17

Frederik Rreshpja, i mallkuari me art

Në 17 shkurt të këtij viti mbushen njëmbëdhjetë vjet nga largimi prej kësaj bote i poetit të klasit të parë, Frederik Reshpja. Kushdo që ka lexuar lirikat e tij të trishtuara dhe është magjepsur prej fjalës poetike plot finesë e ndjeshmëri, nuk mund të mos ketë ndërmendur një ç

No Pic available
  • 2017-02-17

Bashkëshortja e Gjin Gjonit për raportin me Berishën, vilën e anuluar, konfliktin me gjermanin e Merkel dhe orën Rolex

Mira Kazhani: Ka një pike të nxehtë që ka të bëjë me momentin e parë kur Gjin Gjoni është sulmuar nga kryeministri Rama, nuk do duhej të thoja sulmuar, u lakua si emër, në programin 300-ditësh të qeverisë. Kjo sepse pati zëra se nëpër disa kancelari diplomatike qarkulloi një info