Rezultate te kerkimit per termin: +Dikur

Meta: total 1000 / total_found 21957 / time 0.010 / keyword[0] dikur / docs[0] 21957 / hits[0] 26544 /
I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

Top Story/ Varreza private dhe informale në Tiranë, ja abuzuesit me vdekjen
  • 2019-03-06

Top Story/ Varreza private dhe informale në Tiranë, ja abuzuesit me vdekjen

Le të referohemi pak ligjit për varrezat private për të parë nëse këto varreza të fshatit Bulçesh i plotësojnë kushtet. Neni 3/B, pika 2, e ligjit për shërbimin e varrimit thotë: Ngritja e varrezave private bëhet me miratim të këshillit të njësisë bazë të qeverisjes vendore dhe

Edi Rama berishizoi PS-në, analisti parashikon fatin e zgjedhjeve
  • 2019-03-05

Edi Rama berishizoi PS-në, analisti parashikon fatin e zgjedhjeve

Shqipëria zyrtarisht gjendet në një krizë të thellë politike, të cilës nuk i dihet zgjidhja, në një kohë që opozita vijon me bindje të shohi protestat si alternativë demokracie, ndërsa qeveria nuk lëshon pe përballë presionit të rivalëve të saj. Për të parashikuar se si do t

Drogë dhe gjakmarrje, pas 14 vitesh arrati kapet truri i Camorras (VIDEO)
  • 2019-03-03

Drogë dhe gjakmarrje, pas 14 vitesh arrati kapet truri i Camorras (VIDEO)

Superbosi i klanit mafioz Camorra, Marko Di Lauro është arrestuar dje në qytetin e Napolit. Prej rreth 14 vitesh ai ishte në kërkim dhe cilësohej si personi i dytë më i rrezikshëm në Itali pas Matteo Messina Denaro. Arrestimi i Di Lauro mund të lidhet me vrasjen e disa femrave që ndodhi

No Pic available
  • 2019-03-02

Helena Kadare i shkruan vajzës së Dritëro Agollit: Miqësia ime me Sadijen

E dashur Elona, Mu duk pak e çuditshme tani që u ula dhe shkrova në krye të kësaj letre emrin tënd. Sepse bashkë nuk kemi shkëmbyer ndonjëherë mesazhe. Ato i bëja me nënën tënde, Sadijen. Ndaj tani që po të drejtohem ty, më duket e papritur. Siç është edhe ngjarja e hidhur që sa

Gazetarja italiane mbush duart me hashash në Tepelenë (FOTO)
  • 2019-03-01

Gazetarja italiane mbush duart me hashash në Tepelenë (FOTO)

Televizioni më i madh italian Rai i ka kushtuar një reportazh kultivimit të drogës në Shqipëri, nisur nga situata politike e krijuar në vend, ku opozita proteston e ka lënë mandatet, duke akuzuar qeverinë se ka lidhje pikërisht me trafikantët e drogës. Për të vërtetuar që në Shqip

Gjenden mbetjet e 730 hebrejve të vrarë nga nazistët (Foto)
  • 2019-02-28

Gjenden mbetjet e 730 hebrejve të vrarë nga nazistët (Foto)

Në një kantier ndërtimi në Brest, Bjellorusi, janë zbuluar mbetjet e 730 hebrejve të vrarë nga nazistët. Bëhet fjalë për një, një varr të vërtetë masiv në të cilin, sipas numrit të plaçkave të gjetura, mendohej se të paktën një mijë njerëz ishin hedhur, kryesisht gra, fëmi