Rezultate te kerkimit per termin: +Dikur

Meta: total 1000 / total_found 21957 / time 0.010 / keyword[0] dikur / docs[0] 21957 / hits[0] 26544 /
IKJA PA ZHURMË E ENDACAKUT TË PAFAJSHËM!
  • 2019-02-04

IKJA PA ZHURMË E ENDACAKUT TË PAFAJSHËM!

Nga Ilir ÇUMANI Në edicionet e lajmeve të mbrëmjes, përmes kronikave të zeza, disa televizione transmetuan një lajm të shkurtër, që bënte fjalë për vdekjen e një endacaku 54-vjeçar në qytetin e vogël bregdetar të Sarandës. Sipas lajmit që u transmetua, u tha se vdekja i kishte ar

Rikthimi i Nadirit në tregun farmaceutik dhe e kaluara e tij e errët
  • 2019-02-04

Rikthimi i Nadirit në tregun farmaceutik dhe e kaluara e tij e errët

Nadir Çausholli Gazeta Shqip Online publikoi para pak ditësh lajmin se një kompani farmaceutike kishte hedhur në treg një antibiotik të rrezikshëm me efekte anësore dhe të parikuperueshme. Shqip mësoi se këto barna u futën nga kompania farmaceutike CFO PHARMA, e cila dikur mbante emrin O

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!
  • 2019-02-04

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?! Protesta e studentëve ka pasur ditën e sotme një mbështetës më shumë, Albin Kurtin. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, teksa zhvilloi këtë të hënë një bashkëbisedim me studentët e Fakultetit të Shkencave, u ka dhënë të

No Pic available
  • 2019-02-04

Fëmijët po paguajnë çmimin e eksperimentit të tmerrshëm

Mëshirë për fëmijët në Venezuelë! Vdekje nga uria, etja apo sëmundjet e shërueshme , shitja e tyre tek maniakët seksualë apo thjeshtë braktisja. Ky është çmimi që po paguajnë fëmijët për shkak të eksperimenti të dështuar socialist në Venezuelë. Më shumë se një në shtatë

Zot shpëto Mbretëreshën nga Brexit? Rizgjohet plani sekret për Elizabeth
  • 2019-02-03

Zot shpëto Mbretëreshën nga Brexit? Rizgjohet plani sekret për Elizabeth

Një plan i fshehtë i epokës së Luftës së Ftohtë për të evakuuar familjen mbretërore britanike thuhet se është rizgjuar, duke hequr pluhurin e një shekulli. Gjithçka ka ndodhur pas frikës së shtuar në Britani, me qytetarët që po përgatiten për kaosin e Brexit, i cili mund të sh

KORRUPSIONI DHE GJYSMA E PADUKSHME E MËKATIT TË DREJTËSISË!
  • 2019-02-01

KORRUPSIONI DHE GJYSMA E PADUKSHME E MËKATIT TË DREJTËSISË!

Transparency International në raportin e saj vjetor mbi shkallën e korrupsionit në botë, e  ka renditur Shqipërinë në vendin e 99 të, ndryshe nga një vit më parë kur ajo ishte radhitur në vendin e 91 – të. Ky raport, ka përfshirë 180 vënde të botës dhe ka përdorë një shk

Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me
  • 2019-01-30

Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me

Britania e Madhe është një vend i dashur me kokainën dhe lidhja me drogën ka njohur një trend të frikshëm rritje në ishull, me The Guardian që raporton se vendi përdor më shumë kokainë sesa pothuajse kudo tjetër në Evropë. “Përdorimi i kokainës po rritet”, thotë Joa