Rezultate te kerkimit per termin: +Diplom

Total: 804
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.481Z

Arrestohet drejtori që lëshoi diplomën e zyrtarit të AKI-së

Pas arrestimit të shefit të verifikimit në Agjencionin Kosovar të Intelegjencës, Isuf Lumi, burime të Indeksonline mësojnë se policia e Kosovës ka arrestuar edhe Rushit Halitin, drejtorin e shkollës së mesme në Skenderaj. Haliti dyshohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.549Z

Policia inicioi rastin për zyrtarin me diplomë false të AKI-së

Policia e Kosovës ka qenë ajo që ka iniciuar rastin për diplomën false të zyrtarit të AKI-së. Njësia për hetim e Policisë i ka kërkuar Departamentit të Inspektimit të Ministrisë së Arsimit që të verifikojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.523Z

Shefi i verifikimeve në AKI, Izet Musa, ka diplomë false?

Listës së personave që kanë diploma false i është shtuar edhe shefi i verifikimeve në Agjencinë e Inteligjencës së Kosovës Izet Musa. Indeksonline ka mësuar nga burimet brenda këtij institucioni se Musa është i pajisur me nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.160Z

Një diplomë false e “Kristal”, 12 mijë euro

TIRANE- Prokuroria e Tiranës do të nisë verifikimet për skandalin me diplomën që djali i liderit të Legga Nord, Renzo Bossi rezulton tashmë të ketë marrë në Shqipëri e konkretisht në universitetin “Kristal”. Burimet pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.058Z

Nikolla: Çdo diplomë që njihet në Shqipëri, do njihet edhe në Kosovë

Mbi 1 mijë studentë nga Kosova të cilët janë diplomuar në universitetet private shqiptare nuk iu njihen diplomat. Problemi ka kohë që zvarritet dhe ministritë e të dy vendeve ende nuk kanë gjetur një zgjidhje për këtë situat&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.813Z

Merr diplomën e shkollës sëmesme në moshën 105-vjeçare

SHBA - Bill Mohri më në fund ka marrë diplomën e shkollës së mesme në moshën 105 vjeçare dhe në përvjetorin e 70 të martesës së tij.105-vjeçari para shumë vitesh ishte detyruar të braktiste shkollën dhe fil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.408Z

Me diplomë bachelor, 50 asistentë në Fakultetin e Mjekësisë

KOSOVE-Fakulteti i Mjekësisë ka punësuar, ditëve të fundit, 50 asistentë me diplomë bachelor, përmes një konkursi, në drejtimet Mami dhe Infermieri, shkruan në numrin e sotëm “Koha Ditore”. Në mesin e tyre janë edhe pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama