Rezultate te kerkimit per termin: +Diskursit

Meta: total 277 / total_found 277 / time 0.000 / keyword[0] diskursit / docs[0] 277 / hits[0] 324 /
No Pic available
  • 2015-09-29

Shqiptarët po përjetojnë depresion

Kanë kaluar 2 vite qeverisje të Rilindjes dhe janë shfaqur shenjat e para, jo të rilindjes së ekonomisë, por rilindjes së depresionit dhe mendimit për të ikur. Po ndodh Fiks ajo që në vitin 2010 vete ju e paralajmëruat : eksodi masiv i shqiptarëve. Një eksod qe nga pikëpamja sasior

Programet televizive Firmato
  • 2015-09-10

Programet televizive Firmato

FABIAN ZHILLA Mediat televizive duket se kanë njohur një zhvillim të ri kohët e fundit. Sot popullariteti po orientohet më shumë drejt programeve televizive sesa vetë televizionit dhe shpesh një televizion identifikohet me programin dhe jo e kundërta. Ky trend duhet konsideruar pozitiv pë

Fushatë dhe kundërfushatë për Kosovën në UNESCO
  • 2015-09-09

Fushatë dhe kundërfushatë për Kosovën në UNESCO

Fushata për anëtarësimin e Kosovës në Agjencinë për Arsim, Shkencë dhe Kulturë të Organizatës së Kombeve të Bashkuara - UNESCO, po vazhdon pozitivisht, përderisa fushata e Serbisë kundër këtij anëtarësimi, po zhvillohet me diskurs mjaft negativ, vlerësojnë zyrtarët e Ministris

Degradon fjalori i politikanëve kosovarë
  • 2015-09-08

Degradon fjalori i politikanëve kosovarë

Ditët e fundit të verës duket se mjaftueshëm e kanë nxehur debatin politik në Kosovë. Ishte kryeministri Isa Mustafa i pari që akuzoi rëndë deputetin e "Vetëvendosjes", Albin Kurti, duke e quajtur këtë të fundit "gomar të Zajednicës". Ndërsa së fundi edhe lideri i AAK-së, Ramush H

BE nuk lejon diskurs nacionalist
  • 2015-08-24

BE nuk lejon diskurs nacionalist

Ashpërsimi, kohët e fundit, i diskursit politik nga ana e autoriteteve të Kosovës dhe të Serbisë, reflekton mosdurimin e ndërsjellë dhe mundësinë e betejës së gjatë ndërmjet dy vendeve, lidhur me mospajtimet e vazhdueshme që kanë, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike në Kos

BE-ja nuk do të lejojë diskurs nacionalist
  • 2015-08-23

BE-ja nuk do të lejojë diskurs nacionalist

Ashpërsimi, kohët e fundit, i diskursit politik nga ana e autoriteteve të Kosovës dhe të Serbisë, reflekton mosdurimin e ndërsjellë dhe mundësinë e betejës së gjatë ndërmjet dy vendeve, lidhur me mospajtimet e vazhdueshme që

Ku dallojnë Asociacioni dhe Bashkësia (“Zajednica”)
  • 2015-08-21

Ku dallojnë Asociacioni dhe Bashkësia (“Zajednica”)

Asociacioni i komunave me shumicë serbe, gjegjësisht Bashkësia e komunave me shumicë serbe, siç i referohen përfaqësuesit e serbëve në Kosovë, janë dy terme që dalin nga marrëveshja e Brukselit, për të njëjtin organ, i cili pritet të formohet. Zyrtarët e Qeverisë së Kosovës, në