Rezultate te kerkimit per termin: +Distanca

Meta: total 1000 / total_found 3306 / time 0.001 / keyword[0] distanca / docs[0] 3306 / hits[0] 3701 /
Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!
  • 2019-03-14

Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!

Asnjë surprizë  në 3 sfidat e para. Chelsea kalon me goleadë, Napoli vuan por kualifikohet në çerekfinale ndërsa surpriza e vërtetë e ndeshjeve të dyta të raundit të 1/8-ave të zhvilluara në orën 18:55 mund të ishte Krasonodar që i shkoi shumë pranë kualifikimit dhe ndoshta do ta

Fiorentina-Lazio, barazim vrasës për Europa League
  • 2019-03-11

Fiorentina-Lazio, barazim vrasës për Europa League

Fiorentina dhe Lazio ndanë nga një pikë, falë barazimit 1-1 të arritur në Artemio Franchi, rezultat që për hir të së vërtetës, nuk i shërben asnjërës prej skuadrave. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit kaluan të parët në avantazh, pasi Ciro Immobile shënoi një supergol, me një godit

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë
  • 2019-03-10

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë

Një ironi therëse ka përdorur ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi për të shënjestruar ministren e re të Arsimit, Besa Shahini. Duke sjellë në vëmendje epitetet që kanë dalë në media dhe rrjetet sociale për Vangjush Dakon, Mimi Kodhelin apo edhe vetë kryeministrin Edi Rama, si Skënderb

Arsenali prish magjinë Solskjaer të United (Video)
  • 2019-03-10

Arsenali prish magjinë Solskjaer të United (Video)

Merr fund pas plot 12 javësh efekti Solskjaer për Manchester United, që sot u mposht me rezultatin 2-0 nga Arsenali, në transfertën e Emirates Stadium. Djajtë e kuq nuk humbnin që prej 16 Dhjetorit në kampionat, kur në stol ishte Jose Mourinho, pasi menjëherë sapo skuadrën e mori në dor

Top Story/ Si shkelet ligji për varrezat, ndërtohen ngjitur me banesat
  • 2019-03-06

Top Story/ Si shkelet ligji për varrezat, ndërtohen ngjitur me banesat

Ligji Shqiptar ka standarde të përgjithshme edhe për varrezat si territor. Neni 4, pika 1 e ligjit për shërbimin funeral thotë që varrezat duhet te jene te izoluara nga zonat e banimit nëpërmjet zonës se rezervuar. Pika 2 e këtij neni, vijon me distancat. Kur komuniteti ka mbi 10 mijë ba

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles
  • 2019-02-19

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles

Gazeta Shqip po i rikthehet edhe një herë masakrës së Çoles, e cila nisi  më 7 Prill 2015, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagos një i katërt. Më herët ne kemi  publikuar dosjen e plotë të kësaj ngjarjeje që solli zinxhirin e ekzekutimeve si pasojë e një sherri banal. Pwr vr

Vendosën lodra seksi tek krevati i së ëmës, italianët vrasin shqiptarët
  • 2019-02-19

Vendosën lodra seksi tek krevati i së ëmës, italianët vrasin shqiptarët

Një vrasës i arratisur italian, i cili vrau dy shqiptarë për hakmarrje në 2012 është arrestuar në Barcelonë. Italiani ishte liruar me kusht deri nw përfundim tw hetimeve, por theu vendimin e gjykatës duke u arratisur drejt Spanjës.  Maurizio Archinito, 26 vjeç, goditi dhe vrau shtetas