Rezultate te kerkimit per termin: +Distanca

Meta: total 1000 / total_found 3148 / time 0.001 / keyword[0] distanca / docs[0] 3148 / hits[0] 3518 /
Kukësi dorëzon kreun, e ndal Vllaznia 0-0
  • 2017-04-09

Kukësi dorëzon kreun, e ndal Vllaznia 0-0

Kukësi i hap krahun Partizanit, barazon 0-0 me Vllazninë në Zeqir Ymeri dhe lëshon shumë terren ndaj të kuqve në garën për titull. Një hap fals i skuadrës së Ernest Gjokës, që mund të kushtojë shumë në fund të kampionatit, ndërsa kuqeblutë me këtë pikë barazuan Luftëtarin e

Përplasja nga distanca mes kryeministrit Rama dhe Voltana Ademit
  • 2017-04-08

Përplasja nga distanca mes kryeministrit Rama dhe Voltana Ademit

Kryeministri Rama para takimit në Shkodër, publikoi një foto të urës së vjetër mbi lumin Buna, e cila është në gjendje të amortizuar. Rama kishte ironizuar kryebashkiaken Voltana Ademi, e cila më pas, po në të njëjtën mënyrë ju përgjigj duke publikuar shkresën zyrtare që i kisht

Skandali/ Sanatoriumi e nxori të pastër, pacienti vdes nga kanceri
  • 2017-03-29

Skandali/ Sanatoriumi e nxori të pastër, pacienti vdes nga kanceri

Rasti skandaloz i një 60-vjeçari i cili humbi jetën nga një kancer në mushkëri, pak javë pasi spitali i Sanatoriumit e nxori shëndoshë e mirë është publikuar sot në emisionin BOOM në RTV Ora News. Vajza e të ndjerit denoncoi përmes dokumentave se spitali më i specializuar për m

Skandali në BOOM, Sanatoriumi e nxori të pastër, pacienti vdes nga kanceri
  • 2017-03-28

Skandali në BOOM, Sanatoriumi e nxori të pastër, pacienti vdes nga kanceri

Rasti skandaloz i një 60-vjeçari i cili humbi jetën nga një kancer në mushkëri, pak javë pasi spitali i Sanatoriumit e nxori shëndoshë e mirë është publikuar sot në emisionin BOOM në RTV Ora News. Vajza e të ndjerit denoncoi përmes dokumentave se spitali më i specializuar për mushk

Shqipëria humb me Italinë mes turpit dhe tymueseve
  • 2017-03-25

Shqipëria humb me Italinë mes turpit dhe tymueseve

Ka përfunduar me rezultatin 2-0 ndeshja Itali-Shqipëri, e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror Rusi 2018. Ka mjaftuar nga një gol për çdo pjesë për të zotët e shtëpisë, të cilët zhbllokuan rezultatin me anë të De Rosit me 11-metërsh në minutën e 12-të. Ndërsa në mi

Pishat e Korçës dhe Gjinarit, të prekura nga procesionarja
  • 2017-03-25

Pishat e Korçës dhe Gjinarit, të prekura nga procesionarja

Pishat në zonën e Korçës  dhe Gjinarit në Elbasan po përballen përsëri me sëmundjen e procesionares, edhe pse është ndërhyrë disa herë për luftimin e saj. Kjo sëmundje shkakton alergji tek njerëzit nëse kanë kontakt me këtë lloj krimbi, ose edhe kur i kalojnë pranë. Madje ky

Brazili hipotekon Botërorin 2018, fiton Argjentina
  • 2017-03-24

Brazili hipotekon Botërorin 2018, fiton Argjentina

Brazili i afrohet Kupës së Botës 2018. Seleçao fitoi 4-1 në fushën e Uruguajit, ku vendasve nuk u mjaftoi avantazhi i minutës së 9-të me Edinson Cavani. Brazili barazoi shifrat me Paulinho-n, mesfushorin që ishte protagonist absolut i ndeshje me dy gola të tjerë të realizuar. Në mes re