Rezultate te kerkimit per termin: +Djem

Meta: total 1000 / total_found 7736 / time 0.004 / keyword[0] djem / docs[0] 7736 / hits[0] 9184 /
Foto e papublikuar e funeralit të Ismail Qemalit
  • 2019-01-24

Foto e papublikuar e funeralit të Ismail Qemalit

Imazhi i karrocës që ecën e shoqëruar nga xhandarmëria italiane patriotë shqiptarë, ku flamuri kuq e zi duket i trishtuar mbi arkivolin me trupin e pajetë të Ismail Qemalit, është fokusuar në kameran e Kel Marubit. Në 100 vjetorin e ndarjes nga jeta të firmëtarit të pavarësisë së

Gratë që dashuroi Ismail Qemali
  • 2019-01-24

Gratë që dashuroi Ismail Qemali

Ai e deshi Nasipen me një vështrim. Vajza nga Konica, vetëm 19 vjeç, do të ulte e ndrojtur sytë, kur e pa për herë të parë. Biografët e Ismail Qemalit dinë shumë pak për të. Ajo vishej thjeshtë dhe vinte nga një martesë shumë e shkurtër. Burri i saj i parë ishte ndarë nga jeta

Lufta për KLSH-në / Kush është Bahri Shaqiri, i besuari Metës!
  • 2019-01-22

Lufta për KLSH-në / Kush është Bahri Shaqiri, i besuari Metës!

Pas rrëzimit të kandidaturës së Vitore Tushajt nga Parlamenti, propozimi i radhës nga Presidenti i Republikës Ilir Meta është ai i Bahri Shaqirit, i cili më parë ka drejtuar institucionin e Shërbimit Informativ Shtetëror. Por duket se emri i Shaqirit nuk është propozuar rastësisht pë

No Pic available
  • 2019-01-20

Piloti i lë drejtimin e avionit 14-vjeçarit, fundi është tragjik

Dy djem 14-vjeçarë dhe piloti i tyre, vdiqën në një aksident ajror pasi burri la një prej  adoleshentëve që të merrte kontrollin e avionit të tyre. Hetuesit zviceranë thonë se piloti zgjodhi një rrugë të rrezikshme fluturimi përpara se të merrte vendimin për t’i dorëzuar ti

Heronjtë e ajrit mes emocioneve dhe rrezikut, si shpëtuan mbi 100 banorë (Video)
  • 2019-01-19

Heronjtë e ajrit mes emocioneve dhe rrezikut, si shpëtuan mbi 100 banorë (Video)

Ata duhet të jenë gjithmonë në gatishmëri, pasi e papritura ndodh në çdo moment. Shpesh herë pilotët dhe teknikët e FA rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar njerëzit e thjeshtë, por pavarësisht kësaj kurrë nuk tërhiqen prapa. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka postuar një

Pushohen nga puna sanitaret në shkollat e Kamzës
  • 2019-01-16

Pushohen nga puna sanitaret në shkollat e Kamzës

Rreth 10 sanitareve në shkolla të ndryshme të Kamzës u është komunikuar nga Bashkia e Kamzës një vendim, ku u kërkohet që megjithëse me kontrata të pakufizuara pune, të kalojnë në dispozicion të Ndërmarrjes së Pastrim-Gjelbërimit. Kamera e TCH u ndal në gjimnazin Ibrahim Rugova

Benz-i me 4 të rinj bëhet copa, dy në gjendje të rëndë (EMRAT)
  • 2019-01-15

Benz-i me 4 të rinj bëhet copa, dy në gjendje të rëndë (EMRAT)

Foto ilustruese Katër të rinj janë plagosur në një aksident të rëndë që ka ndodhur në orë te para të së martës në Tiranë. Mësohet se automjeti ku ndodheshin dy vajza dhe dy djem është përplasur në rrethrrotullimin, pranë qendrës tregtare TEG. Mjeti tip Benz me targë AA 233 VG