Rezultate te kerkimit per termin: +Djem

Meta: total 1000 / total_found 7736 / time 0.004 / keyword[0] djem / docs[0] 7736 / hits[0] 9184 /
Balla: Do plotësojmë çdo kërkesë. Vasili: Zgjidhje, jo monolog!
  • 2018-12-13

Balla: Do plotësojmë çdo kërkesë. Vasili: Zgjidhje, jo monolog!

Në seancën plenare të kësaj të enjte janë rikthyer në Kuvend disa deputetë të opozitës PD-LSI dhe diskutimi për protestën dhe kërkesën e studentëve ka rikthyer edhe tensionin midis forcave politike. Kreu i Grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u është përgjigjur deputetëve të

No Pic available
  • 2018-12-12

Dialogu politik me BE-në, përfshirje të romëve dhe egjiptianëve

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri organizuan në Tiranë seminarin e katërt të Dialogut Politik për Përfshirjen e Komunitetit rom dhe Egjiptian në Shqipëri. Mbi 100 përfaqësues të shoqërisë civile, institucioneve qendrore

Çpo ndodh në protestë? Lëvizja për Universitetin: 12 sulme ndaj studentëve
  • 2018-12-09

Çpo ndodh në protestë? Lëvizja për Universitetin: 12 sulme ndaj studentëve

Lëvizja Për Universitetin denoncon dhunën e ushtruar nga ata që i cilëson rrugaçët partiakë. Sot, për të tretën ditë radhazi, studentë dhe veprimtarë të Lëvizjes Për Universitetin janë sulmuar fizikisht, kërcënuar dhe ofenduar nga rrugaçë partiakë, thuhet në një postim në F

No Pic available
  • 2018-12-08

Tragjedia në Itali, viktimat nga 14 deri 16 vjeç. U shtypën në disko (VIDEO)

Është një tragjedi e vërtetë ajo çka ka ndodhur në diskotekën Lanterna Azzurra, në Ankona të Italisë. Janë 6 viktimat dhe mbi 100 të plagosurit për shkak të panikut që kaploi turmën e njerëzve që po festonin nën ritmet e muzikës, pasi një spraj me erë të keqe u hodh gjatë ko

Basha: Studentët e futën Ramën poshtë minderit për 48 orë!
  • 2018-12-07

Basha: Studentët e futën Ramën poshtë minderit për 48 orë!

Banorët e Unazës së Re kanë dalë sot sërish në protestë kundër shembjes së banesave të tyre. Në protestë merr pjesë dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe deputetë të opozitës. Kreu i PD-së, gjatë fjalës në protestë u shpreh se korrupsioni me projektin e Unazës së Re u provua. H

Protestat në Francë, liderët e moderuar kërcënohen me jetë
  • 2018-12-03

Protestat në Francë, liderët e moderuar kërcënohen me jetë

Jelekët e lirë të verdhë, kolektivi i manifestuesve të moderuar, kanë zbuluar për mediat franceze se kanë marrë kërcënime me vdekje pas propozimit të tyre për qeverinë franceze për të hapur negociatat. Sipas njërës prej nismëtareve të lëvizjes, Jacline Mouraud, disa protestues j

Të rinjtë dhe mediat sociale, pak selfie dhe shumë ndërgjegjësim
  • 2018-12-02

Të rinjtë dhe mediat sociale, pak selfie dhe shumë ndërgjegjësim

Shumë të rinj përdorin rrjetet shoqërore me ndërgjegjësim gjithnjë e më të madh dhe më me pak vlera: siç del nga studimi më i fundit i qendrës Pew Reasearch Center, të titulluar Teens’ Social Media Habits and Experience”, një hetim i kryer me mbi 743 djem amerikanë midis