Rezultate te kerkimit per termin: +Djem

Meta: total 1000 / total_found 7736 / time 0.004 / keyword[0] djem / docs[0] 7736 / hits[0] 9184 /
Tragjike në Berat, çifti i të moshuarve hidhet nga kati i 6-të i pallatit (EMRAT)
  • 2018-11-30

Tragjike në Berat, çifti i të moshuarve hidhet nga kati i 6-të i pallatit (EMRAT)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 07:00 të së premtes në qytetin e Beratit. Një ccift të moshuarish i kanë dhënë fund jetës me një vetëflijim, pasi janë hedhur së bashku nga kati i 6-të i pallatit ku banonin. Trupat e dy të moshuarve janë gjetur të pajetë nga banorët e

Kur iku gjermani i fundit? Nika: Debati mbyllet nëse vendoset 17 Nëntori!
  • 2018-11-30

Kur iku gjermani i fundit? Nika: Debati mbyllet nëse vendoset 17 Nëntori!

Rektorja e Universitetit Europian të Tiranës dhe ish-drejtoresha e Arkivës Shtetërore, Nevila Nika, e ftuar në emisionit Open të Eni Vasilit deklaroi se debati ndoshta mund të ketë pasur si shkak apo nxitje faktin se 29 Nëntori është dita e Festës Kombëtare të Jugosllavisë federale. N

Opozita e ndarë për Çlirimin, Kryemadhi homazhe te Varrezat e Dëshmorëve
  • 2018-11-29

Opozita e ndarë për Çlirimin, Kryemadhi homazhe te Varrezat e Dëshmorëve

Opozita ka festuar e ndarë ditën e Çlirimit të vendit. Kryetari demokrat Lulzim Basha zhvilloi dje homazhe, ndërsa kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ishte sot në Varrezat e Dëshmorëve, ku përkujtoi ditën e Çlirimit. Do doja që në emër të LSI, nëpërmjet këtij ceremoniali, ku ven

No Pic available
  • 2018-11-19

Greqi, shuhet në aksident 15-vjeçari shqiptar dhe dy miqtë e tij (Emri & Foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur për një familje shqiptare në Greqi, teksa djali i tyre 15-vjeçar ka ndërruar jetë në një aksident rrugor të ndodhur në Kyparissia. Bashkë me adoleshentin shqiptar Enriko Buzani kanë ndërruar jetë edhe dy djem të tjerë, një bullgar dhe një grek. Dje

No Pic available
  • 2018-11-07

Tom Kuka zbulohet e fshehta e Enkel Demit

Emrin e Enkel Demit nuk do ta lidhim më vetëm me televizionin dhe median por edhe me letërsinë. Demi ka zbuluar publikisht identitetin e tij të fshehur pas pseudonimit Tom Kuka. Një vit më parë ai botoi romanin Hide mbi kalldrëm nën këtë emër dhe vetëm pak javë më parë shtëpia botu

Drejt Amerikës, mbërrijnë emigrantët e parë në Meksiko Siti
  • 2018-11-05

Drejt Amerikës, mbërrijnë emigrantët e parë në Meksiko Siti

Pas disa ditësh udhëtim raskapitës, kanë mbërritur në Meksiko Siti emigrantët e parë që udhëtuan përmes Meksikës për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shtypi amerikan raporton se janë rreth 450 persona, kryesisht burra dhe djem, që u është dhënë strehim i përkohshëm në nj

No Pic available
  • 2018-10-23

Turi i dëgjesave në Njësinë 5, Veliaj: Tirana, qyteti i sigurt

Vijon turi i dëgjesave për buxhetin në Njësinë 5, Veliaj: Vendimi për të ndaluar llotot dhe kazinotë meriton bekimin tonë; Transformuam Njësinë 5, Tirana qyteti më i sigurtë Tre vite më parë as mund të mendohej që jo vetëm Njësia 5, por edhe e gjithë Tirana, të kishte një Park