Rezultate te kerkimit per termin: +Djem

Meta: total 1000 / total_found 7736 / time 0.004 / keyword[0] djem / docs[0] 7736 / hits[0] 9184 /
No Pic available
  • 2018-10-23

Gurët e vetmisë rikthen vëmendjen tek Masakra e Paramithisë

Në një vend diku mes kufijsh, një grusht njerëzish përpiqen të ndërtojnë jetën dhe të ardhmen e tyre, në vendin ku kanë pasur rrënjët e të parëve, nën hijen e së shkuarës, duke u ruajtur nga pabesia e armikut. E shkuara, e sotmja dhe e ardhmja gërshetohen dhe rrjedhin lirshëm ng

Violinisti i njohur shqiptar, Jonian Ilias Kadesha koncert sot në Tiranë
  • 2018-10-19

Violinisti i njohur shqiptar, Jonian Ilias Kadesha koncert sot në Tiranë

Violinisti i njohur shqiptar, Jonian Ilias Kadesha do të performojë sot në mbrëmje në Tiranë, për publikun kryeqytetas. Në sallën koncertale të Katedrales Orthodokse, Orkestra Simfonike e Radio Televizionit Shqiptar do të hapë sezonin e ri artistik, me pjesëmarrjes speciale të violini

Basha në Mat: Masakra, e frymëzuar nga krimi në pushtet
  • 2018-10-13

Basha në Mat: Masakra, e frymëzuar nga krimi në pushtet

Kreu demokrat Lulzim Basha ishte në Mat ku ka vizituar familjarët e të tre punonjësve të Bashkisë që u  vranë dje në krye të detyrës. Po kështu Basha ka vizituar në spital edhe të plagosurin e ngjarjes, Astrit Hani. Ai u ka shprehur ngushëllimet familjeve që humbën të dashurit dh

SHBA, shpëtohen 123 djem të destinuar për trafik seksual
  • 2018-10-11

SHBA, shpëtohen 123 djem të destinuar për trafik seksual

Autoritetet e Detroitit në Shtetet e Bashkuara kanë gjetur dhe shpëtuar 123 fëmijë të zhdukur, disa prej të cilëve janë rrëmbyer për trafik seksual. Të miturit, të cilët u zhdukën për muaj, u shpëtuan si pjesë e një operacioni të vetëm më 26 shtator, por lajmi u njoftua vetëm

Dy djem shqiptarë rrihen barbarisht në Serbi pasi folën shqip
  • 2018-10-08

Dy djem shqiptarë rrihen barbarisht në Serbi pasi folën shqip

Një rast i paprecedentë dhune është shënuar në Serbi, teksa dy të rinj shqiptarë janë rrahur barbarisht nga disa shtetas serb dhe shkak për ngjarjen është bërë e folura shqip prej tyre. Mediat raportojnë se ngjarja ka ndodhur në mesnatën mes të shtunës dhe të dielës në Novisad.

A DUHET TI GJYKOJMË ELVANËN DHE SOJIN E SAJ?
  • 2018-10-08

A DUHET TI GJYKOJMË ELVANËN DHE SOJIN E SAJ?

Nga Mentor KIKIA Natyrisht, në një shoqëri ku kritika dhe sharja është profesioni më masiv, Elvana Gjata do të ishte një prehë e mirë për gostinë e shtruar në rrjetet sociale me rastin e një ngjarjeje kriminale, ku këngëtarja thuhet se ishte sebepi. Jo vetëm në këtë rast, për mu

Aksion si në filma, kapen dy shqiptarë me 190 kg marijuanë (VIDEO)
  • 2018-10-02

Aksion si në filma, kapen dy shqiptarë me 190 kg marijuanë (VIDEO)

Sërish marijuanë dhe sërish dy të rinj shqiptar në prangat e policisë italiane. Në këtë aksion të fundit janë sekuestruar 190 kg lëndë narkotike dhe të arrestuarit janë dy djem, respektivisht 28 dhe 26 vjeç. Identiteti i të arrestuarve nuk bëhet i ditur, por në videon e shpërndar