Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentimit

Total: 552
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.962Z

Dokumentim e restaurim në Amfiteatër

Për të tetin vit radhazi, në Amfiteatrin e qytetit antik të Durrësit do të nisë ekspedita trejavore, e cila pritet të përqendrojë punën jo në gërmime, por tek kantieri i studimit, dokumentimit dhe restaurimit në pjesën jugore të Amfiteatrit antik. Gërmimet e kryera ndër vite kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.525Z

Tirane Parandalohet nje vjedhje me arme arrestohen 3 persona

Forcat e rendit kane arritur te parandalojne nje vjedhje me arme dhe te ndalojne tre persona dy prej te cileve jane adoleshente. Arlind Gezim Dani 56 vjec lindur ne Burrel Roland Shyti 17 vjec lindur ne Kruje dhe E. H. 16 vjec lindur dhe banues ne Kamez jane kapur dje nga policia pasi kishin pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.017Z

Shkoder konsullata italiane djeg dokumenta ne zone te ndaluar

Ndersa ka nisur nje fushate kombetare per pastrimin nga plehrat, ne Shkoder, konsullata Italiane kapet duke djegur dokumenta ne zone te ndaluar. Ky veprim i punonjesve te konsullates, ka detyruar Prefektin dhe Drejtorin e Policise se Shkodres te shkojne ne vendngjarje, prane Varrezave te Deshmoreve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.550Z

Kushtetuesja “rrëzon” kancelarin

 Aristir LumeziGjykata Kushtetuese ka rrëzuar disa nga kompetencat e kancelarit të gjykatave të Shqipërisë. Në vendimin e saj, i cili ende nuk është publikuar në faqen zyrtare të Gjykatës, konsiderohet cenim i Kushtetutës kompetencat e reja të kancelarit të gjykatës për “e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.786Z

Prokuroria vecon dosjen hetohen bashkepunetoret

Aktet Hetimet per bashkepunetoret e tjere te grupit te strukturuar kriminal vazhdojne ne Prokurorine per Krimet e Renda Tirane te ndara tashme nga aktet ne ngarkim te te pandehurve qe kaluan per gjykim. Duke qene se qe nga fillimi i hetimeve te ndermarra nga ana e Prokurorise per Krime te Renda Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.937Z

Përfundon inventarizimi dhe katalogimi i objekteve arkeologjike të Muzeut të Butrintit

Në databazën kombëtare në Qendrën Kombëtare të Inventarizimit të Pasurive Kulturore janë inventarizuar dhe kataloguar 790 objekte të Muzeut Arkeologjik Butrint. Kështu ka njoftuar në faqen e saj zyrtare Ministria e Kulturës në Republikën e Shqipërisë duke treguar se puna me special

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.925Z

Shfrytezim prostitucioni, ndalohet 52-vjecari

LIBRAZHD - Nje 52 vjecar eshte arrestuar nga policia, pasi akuzohet se ka shfrytezuar nje femer per prostitucion ne banesen e tij ne Librazhd, duke perfituar parate e klienteve qe i siguronte. Burime nga policia bejne te ditur se eshte vendosur ndalimi i Xhevat Kocit, pasi ky i fundit, per nje periu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama