Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentimit

Total: 552
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.550Z

Kushtetuesja “rrëzon” kancelarin

 Aristir LumeziGjykata Kushtetuese ka rrëzuar disa nga kompetencat e kancelarit të gjykatave të Shqipërisë. Në vendimin e saj, i cili ende nuk është publikuar në faqen zyrtare të Gjykatës, konsiderohet cenim i Kushtetutës kompetencat e reja të kancelarit të gjykatës për “e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.786Z

Prokuroria vecon dosjen hetohen bashkepunetoret

Aktet Hetimet per bashkepunetoret e tjere te grupit te strukturuar kriminal vazhdojne ne Prokurorine per Krimet e Renda Tirane te ndara tashme nga aktet ne ngarkim te te pandehurve qe kaluan per gjykim. Duke qene se qe nga fillimi i hetimeve te ndermarra nga ana e Prokurorise per Krime te Renda Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.937Z

Përfundon inventarizimi dhe katalogimi i objekteve arkeologjike të Muzeut të Butrintit

Në databazën kombëtare në Qendrën Kombëtare të Inventarizimit të Pasurive Kulturore janë inventarizuar dhe kataloguar 790 objekte të Muzeut Arkeologjik Butrint. Kështu ka njoftuar në faqen e saj zyrtare Ministria e Kulturës në Republikën e Shqipërisë duke treguar se puna me special

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.925Z

Shfrytezim prostitucioni, ndalohet 52-vjecari

LIBRAZHD - Nje 52 vjecar eshte arrestuar nga policia, pasi akuzohet se ka shfrytezuar nje femer per prostitucion ne banesen e tij ne Librazhd, duke perfituar parate e klienteve qe i siguronte. Burime nga policia bejne te ditur se eshte vendosur ndalimi i Xhevat Kocit, pasi ky i fundit, per nje periu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.616Z

Arrestohet shefi i krimeve Elbasan

brbrSherbimi i Kontrollit te Brendshem arrestoi shefin e policise kriminale ne Elbasan Abaz Lala nderkohe qe u pezullua nga detyra Inspektori i Krimeve te Renda Fatjon Susaj Sipas Ministrise se Brendshme punonjesi i policise kundrejt shperblimeve monetare njoftonte subjekte te ndryshme lojerash fat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.851Z

Mbesa 11-vjecare i vjedh gjyshes 300 mije leke

Durres- Nje vajze 11-vjecare ka vjedhur parate e gjyshes. Ngjarja ka ndodhur ne Durres, kur nje 68-vjecare ka bere denoncim ne polici per mungesen e nje shume parash ne shtepine e saj. "Shtetasja 68-vjecare beri denoncim se i mungonin 300 mije leke" thane burimet policore, qe shtuan se menjehere pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.327Z

Gjirokastër, vodhi shkollën, ndalohet adoleshenti

Një 18-vjeçar është ndaluar nga policia në Gjirokastër pasi akuzohet për vjedhjen e një shkolle të mesme në këtë qytet. Burime zyrtare nga policia rajonale bëjnë me dije se është ndaluar adoleshenti me inicialet L.K pasi më datën 03 janar të këtij viti, ka vjedhur me thyerje shko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama