Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentimit

Total: 552
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.590Z

Durrës, sekuestrohet një arsenal armësh, në kërkim 2 persona

DURRES - Policia e Durrësit sekuestroi një arsenal armësh e municionesh luftarake e gjahu, në një biznes privat në fshatin Fllakë. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se arsenali i armëve u zbulua në ambientet e një kompleksi blegtoral, ndërsa u shpallën në kërkim shtetasit:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.367Z

Irgin Sena fiton cmimin "Ardhje"

Per te paren here, konkursi i cmimit "Ardhje" shpalli fituesin e tij mbremjen e djeshme. Ishte Irgin Sena qe fitoi te drejten te shkoje 6 jave ne nje rezidence per artiste ne Nju Jork, ofruar nga Fondacioni per Shoqeri Civile. Qene shtate artistet shqiptare konkurruan me punimet e tyre per Cmimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.550Z

Eksploziv shtyllave të tensionit, arrest me burg për autorët

Pas arrestimit të gjashtë autorëve të kësaj ngjarjeje tri ditë më parë dhe dokumentimit të ngjarjes, Gjykata e Rrethit të Shkodrës vendosi të shtunën masën e “arrestit me burg” për Besmir Luginën, 25 vjeç, Xhevahir Luginën, 23 vjeç, Aleksandër Bokën, Gazmir Dedajn, 22 vjeç,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.685Z

Kompleksi “Jon”, prokuroria tetëzyrtarë të pandehur

TIRANE - Njësia hetimore Task- Forcë e Prokurorisë së Vlorës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar dosjen për gjykim përsa i takon abuzimeve të konstatuara për dhënien e lejes së kompleksit “Jon”, të ndërtuar n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.735Z

Trafiku i pasurive kulturore kombëtare Seminari i administratës së kulturës në Romë

TIRANË, 25 Nëntor /ATSH/.- Ministria e Kulturës njofton se ka nisur dhe po zhvillohet gjatë këtyre ditëve në Romë seminari i trajnimit me specialistë nga administrata shtetërore shqiptare mbi çështje të trafikut të pasurive kulturore kombëtare.Seminari që zhvillohet në datat 23 deri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.426Z

Rihanna, së shpejti me një film për jetën e saj

Transmetuar më 13.03.2015 - 08:57 Edhe për Rihannën më në fund ka ardhur momenti i dokumentimit të jetës së saj. Këngëtarja nga Barbados, e cila është vetëm 27 vjeç, por për rreth 10 vite është shndërru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.771Z

Policia plan masash për të parandalur kultivimin e drogës

Serat, magazinat dhe shtëpitë e pabanuara në të gjithë territorin e Qarkut të Lezhës kanë patur kontrollin e imtesishem të policisë. Në kuader të planit të masave për parandalimin, zbulimin, goditjen dhe dokumentimin e aktivitetit kriminal të kultivimit të bimëve narkotike në sera

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama