Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentimit

Total: 552
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.616Z

Arrestohet shefi i krimeve Elbasan

brbrSherbimi i Kontrollit te Brendshem arrestoi shefin e policise kriminale ne Elbasan Abaz Lala nderkohe qe u pezullua nga detyra Inspektori i Krimeve te Renda Fatjon Susaj Sipas Ministrise se Brendshme punonjesi i policise kundrejt shperblimeve monetare njoftonte subjekte te ndryshme lojerash fat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.851Z

Mbesa 11-vjecare i vjedh gjyshes 300 mije leke

Durres- Nje vajze 11-vjecare ka vjedhur parate e gjyshes. Ngjarja ka ndodhur ne Durres, kur nje 68-vjecare ka bere denoncim ne polici per mungesen e nje shume parash ne shtepine e saj. "Shtetasja 68-vjecare beri denoncim se i mungonin 300 mije leke" thane burimet policore, qe shtuan se menjehere pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.327Z

Gjirokastër, vodhi shkollën, ndalohet adoleshenti

Një 18-vjeçar është ndaluar nga policia në Gjirokastër pasi akuzohet për vjedhjen e një shkolle të mesme në këtë qytet. Burime zyrtare nga policia rajonale bëjnë me dije se është ndaluar adoleshenti me inicialet L.K pasi më datën 03 janar të këtij viti, ka vjedhur me thyerje shko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.657Z

Hashash tek qiraxhiu, pranga edhe pronares

Policia ka gjetur një sasi droge “hashash” në banesën e 35-vjeçarit O.H, banues i Tetovës. Policia ka informuar se ka gjetur një qese najloni me një lloj bari që dyshohet të jetë hashash, megjithëse nuk është verifikuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.546Z

Qelloi per ta vrare pas sherrit, kapet i kerkuari

Shkoder-Nje 38-vjecar u arrestua mengjesin e djeshem pasi tentoi te vrase me arme nje person. Burime zyrtare te policise se Shkodres, bene te ditur se ngjarja ka ndodhur pese dite me pare ne lagjen “Manush Alimani”, kur Gjulin Radoja banues ne lagjen “10 Korriku”, qelloi me arme pas nje sher

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.120Z

Mbahet konferenca kombëtare e bibliotekonomisë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës, organizojnë edicionin e VII të konferencës Kombëtare të Bibliotekonomisë, me temë “Koleksionet albanologjike në shërbim të historisë së Shqipërisë“.“Gjatë ditës së enjte dhe të premte, në Tiranë, pritet të i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.311Z

Kushtetuesja, ul kompetencat e kancelareve

Rozeta Rapushi Gjykata Kushtetuese ngushtoi dje, kompetencat qe kancelari mori me miratimin e ligjit per "Organizimin e Pushtetit Gjyqesor". Pasi degjoi pretendimet Shoqates Kombetare te Gjyqtareve, pra pales ankuese, ndaj ligjit te miratuar rreth nje vit me pare, Kushtetuesja miratoi vetem nje prej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama