Rezultate te kerkimit per termin: +Don +Zhuani

Meta: total 128 / total_found 128 / time 0.000 / keyword[0] don / docs[0] 5859 / hits[0] 8849 / keyword[1] zhuani / docs[1] 128 / hits[1] 140 /
Gezim Myshketa sukses me operan Carmen
  • 2012-07-25

Gezim Myshketa sukses me operan Carmen

Edhe pse vetëm 30 vjeç ka tanime nje karriere ndërkombëtare të afirmuar baritoni shqiptar Gëzim Myshketa, i cili me interpretimin e tij në operën "Carmen" shkëlqeu në hapje të festivalit të njohur operistik të Macerat

Fidel Kastro, Don Zhuani më i madh. Ka fjetur me 35 mijë femra
  • 2012-05-09

Fidel Kastro, Don Zhuani më i madh. Ka fjetur me 35 mijë femra

Share Fidel Kastro, një nga diktatorët më jetëgjatë, përveçse një revolucionar, duket se ka qenë edhe një Don Zhuan i vërtetë. Mendohet që ai të ketë kryer seks me plot 35 mijë femra, duke u bërë personi që ka fjetur me më shumë femra në gjithë botën. Për disa dekada ai ka

No Pic available
  • 2012-05-07

Roland Trebicka: Lufta ime njëvjeçare për t’u rikthyer në jetë

TIRANE-Çdo ditë ora 10-10 e pak e gjen në Teatrin Kombëtar. U bënë vite që e ndjek këtë ritual e tani, pas një viti mungese, ka nisur t’i rikthehet sërish. Kafen e pi te një bar aty përbri teatrit, ku gjen zakonisht punonjë

Putin Don Zhuani, një histori me Ana Çapman dhe një fëmijë sekret
  • 2012-04-25

Putin Don Zhuani, një histori me Ana Çapman dhe një fëmijë sekret

Ludmilla dhe Vladimir Putin Kush nuk e do një President kaq të talentuar, sa ai rus? Vladimir Putin është kampion xhudoje, dashuron dhe ndihmon kafshët, bën kërkime arkeologjike, di të jetë i suksesshëm në çdo lloj sporti që qarkullon mbi Tokë, por paska edhe talente të reja, si ai i

Klaudia Liami e kontrollon veten por po perdor strategji
  • 2012-02-26

Klaudia Liami e kontrollon veten por po perdor strategji

Pasi mundohet ti sqaroje te gjithe ne lidhje me zgjedhjen qe ka bere Liami per te futur banoren me te re brenda shtepise Liami i le banoret te diskutojne me njeri-tjetin dhe hyn brenda. Ata fillojne te komentojne Liamin ndersa Edgari sqaron kuptimin me te cilin ai e ka perdorur fjalen kollovar. Edga

No Pic available
  • 2011-12-16

Violinisti shqiptar, Krishtlindje në Muzeun e Akropolit

ATHINE - Violinisti shqiptar, i emigruar që nga viti 1991 në Greqi, Alfred Shtuni do të jetë pjesë e grupit të solistëve që për tri ditë, më 22, 23 dhe 29 dhjetor do të performojnë në festën e Muzeut të Akropolit, në

No Pic available
  • 2011-11-27

Erotizmi i kamufluar në letërsinë shqipe

U zhvillua dje Konferenca Shkencore Ndërkombëtare me temë “Erotizmi në Letërsinë shqiptare”, organizuar nga Departamenti i Letërsisë në Fakultetin e Histori-Filologjisë të Universitetit të Tiranës Erotizmi i kamufluar në letërsinë shqipe Në Shqipëri nuk ka pasur kurrë një l