Rezultate te kerkimit per termin: +Don +Zhuani

Meta: total 128 / total_found 128 / time 0.000 / keyword[0] don / docs[0] 5859 / hits[0] 8849 / keyword[1] zhuani / docs[1] 128 / hits[1] 140 /
No Pic available
  • 2011-10-31

Ne kerkim te Fra Ludovico Viadanna

Regjisorja Driada Dervishi perzgjidhet nga maestro Giovanni Battista Columbro per regjine e ekzekutimit te pare modern boteror te vepres oratorio-s Susanna 1787 Actio Sacra ne edicionin XVII te festivalit Ludoviciano qe mban medaljen e argjendte nga Presidenti i Italise

No Pic available
  • 2011-05-16

Akademia e Arteve, del rregullorja dhe kriteret e konkursve të pranimit

SHKRUAN: Jonida Tashi 16-05-2011 11:15Akademia e Arteve publikon rregulloren dhe kriteret e konkurseve të pranimit, për vitin e ri akademik 2011-2012, për të tre fakultetet e saj. Kështu, sipas rregullores së miratuar nga rektori i Akademisë, Petrit Malaj dhe tre dekanët e fakulteteve, Kas

Me Gazmend Gjoken para premieres Me ka marre malli
  • 2011-04-23

Me Gazmend Gjoken para premieres Me ka marre malli

Nja tete vite perpara luante burrin qe tradhton pambarimisht i cili i kerkon se shoqes te njejten gje besnikerine ne familje nga njera ane dhe nga ana tjeter jeten e pavarur me dashnore. Me kete rol u shfaq per here te fundit ne skene Gazmend Gjoka ne komedine ifti i shqyer i Dario Fose. Te e nje

No Pic available
  • 2011-04-08

Roland Trebickai sëmurë rëndëkurohet ne France

TIRANE- Aktori Roland Trebicka po vuan nga një sëmundje e rëndë. Prej disa javësh ai gjendet në një klinikë të specializuar në Paris të Francës, ku po merr kura kundër kancerit në mushkëri. Sipas informacioneve të marra pranë Teatrit Kombëtar, shenjat e sëmundjes janë shfaqur së

Qeveria akordon fond për kurimin e Roland Trebickës
  • 2011-04-07

Qeveria akordon fond për kurimin e Roland Trebickës

Qeveria shqiptare akordon njё fond prej 4.700 000 lekё pёr mbulimin e shpenzimeve , pёr kurimin e aktorit tё mirёnjohur Roland Trebicka, nё Francё. Ai prej disa kohёsh vuan nga njё sёmundje nё mushkёri. Roland Trebicka

No Pic available
  • 2011-04-07

Roland Trebicka i sëmurë, qeveria financon kurimin

Në mënyrë të vetvetishme të krijohet ideja se ata që u ofrojnë të tjerëve buzëqeshje, që të bëjnë të harrosh apo të ndihesh mirë, qoftë edhe për pak, nuk janë si gjithë të tjerët.Sikur trishtimi, dhimbja, sëmundja nuk kanë asnjë lloj lidhjeje me ta. Aq më tepër kur bëhet

No Pic available
  • 2011-04-07

Roland Trebicka, qeveria miraton fondin për kurimin e artistit në Francë

07/04/2011  Një fond i veçantë është shtuar në buxhetin e shtetit miratuar për Ministrinë e Shëndetësisë për mbulimin e shpenzimeve të kurimit të aktorit të njohur Roland Trebicka në Francë. Artisti, i cili prej disa kohësh vuan nga një sëmundje e rëndë në mushkëri,