Rezultate te kerkimit per termin: +Don +Zhuani

Meta: total 128 / total_found 128 / time 0.000 / keyword[0] don / docs[0] 5859 / hits[0] 8849 / keyword[1] zhuani / docs[1] 128 / hits[1] 140 /
No Pic available
  • 2010-12-24

Opera ne Qytetin e Arteve

Shfaqjet operistike ne Akademine e Arteve ku ekzistojne te gjithe elementet artistike per ti realizuar jane te rralla. Kalendaret e stineve koncertore mbushen me koncerte instrumentistesh duke u pare si me te volitshme nga pedagoget dhe studentet per kohen e shkurter pergatitore qe kerkojne dhe fina

Mick Hucknall Seks me tre gra ne dite
  • 2010-12-09

Mick Hucknall Seks me tre gra ne dite

Ndjese e pazakonte per nje yll pop-i. Ne vitet 1985 dhe 1987 kam shkuar ne shtrat me rreth tre gra ne dite cdo dite. Nuk thosha kurre jo. Ishte keshtu qe realizoja endrren time si nje popstar i madh dhe tani me vjen keq qe kam lenduar ndjenjat e shume vajzave. Mund te kerkoj falje publikisht.

Aktori Rexhep Mitrovica viziton Teatrin e Metropolit
  • 2010-11-10

Aktori Rexhep Mitrovica viziton Teatrin e Metropolit

Tirane 10 nentor NOA / Milena Selimi - Ne ardhjen e tij te dyte ne Tirane aktori Rexhep Mitrovica u prezantua perpara publikut te kryeqytetit me leximin e veprave I denuar me vdekje Marshim i permortshem dhe Kenge dashurie te autorit Jean Gent. Edhe pse ne pak dite qendrimi ne kryqytetin sh

Rexhep Mitrovica per vetmitaret
  • 2010-11-07

Rexhep Mitrovica per vetmitaret

Me aktorin francez i ndalur per nje nate ne Shqiperi. Nje bisede per autoret qe i mesuan te bukuren per teatrin e ideve dhe publikun Rexhep Mitrovica duhej te kishte nje takim me artiste shqiptare te shtunen paradite. Por ne oren 10 ai ishte vetem me dy gazetare dhe shoqeruesit e Ambasades Francez

Mberrin ne Tirane aktori Rexhep Mitrovica lexime nga Jean Gent  ne TK
  • 2010-11-03

Mberrin ne Tirane aktori Rexhep Mitrovica lexime nga Jean Gent ne TK

Tirane 3 nentor NOA/ Milena Selimi - Kete jave ne Tirane mberrin aktori i njohur shqiptar Rexhep Mitrovica i cili te premten ne oren 20.00 do te lexoje ne frengjisht ne mjediset e Teatrit Kombetar disa prej veprave te shkrimtarit francez Jean Gent me rastin e 100-vjetorit te lindjes se tij.

Fitorja e Arduinit dicka me shume se zeri
  • 2010-11-02

Fitorja e Arduinit dicka me shume se zeri

Trofeu Marie Kraja shkon ne Itali me duart e baritonit 23-vjecar. Kendoi Le Nozze di Figaro. Alessio Arduini dhe rasti i nje te riu qe provon me kanton pa hequr dore nga shkencat inxhinierike Baritoni 23-vjecar Alessio Arduini eshte fitues i Festivalit Nderkombetar te Muzikes Operistike Marie Kraj

No Pic available
  • 2010-10-24

Thekra qe nuk e harron eren

24-10-2010 / Nga Sejdi Peka Duke pare publicitetin qe po perpiqeshin disa media afer Edi Rames ti benin marteses me gruan e tij ne lidhje Lindita Xhillarin befas mu kujtua ajo fjala e urte e popullit se thekra eren se harron. Dhe me te vertete sido qe perpiqesh ta gatuash brumin perseri era e