Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Trump

Total: 5345
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.920Z

Trump viziton CIA-n: Keni përkrahjen time 1000 %

Presidenti amerikan, Donald Trump iu ka thënë sot zyrtarëve të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) se ka respekt të madh për agjencinë në fjalë, duke hedhur poshtë raportimet se ai është në konflikt me komunitetin amerikan të inteligjencës, raporton Reuters. Në vizitën e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.174Z

Sali Berisha: Donald Trump e kam mik. Clinton më mori në telefon, po unë e refuzova. Çlirim Peka: Erdogan do rrafshonte Beogradin

Dje është zhvilluar një intervistë në kufijte e qesharakes, mes Çlirim Pekës dhe Sali Berishës. Ky i fundit ka thënë disa perla, mes të cilave edhe që është mik me Donald Trump, përmes të njohurve të përbashkët. Më pas tha se ka refuzuar Hillari Clinton, për të bërë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.116Z

SHBA, Trump: Diplomatët politikë të dorëhiqen më 20 janar

Stafi i tranzicionit të presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka lëshuar një urdhër të përgjithshëm që kërkon largimin e ambasadorëve të emëruar politikisht që pas ditës së përurimit të kreut të ri të Shtëpisë së Bardhë, duke shkelur kështu një precedent të vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.468Z

Një mace, një agjent dhe zoti Trump

Nga Enver Robelli Para se të shkruajmë për Donald Trumpin një shënim për krerët e fiseve tona. Ramush Haradinaj, shyqyr i liruar, por jo tamam, të enjten në mbrëmje kishte preferuar të dalë në një lokal të Strassburgut me një person të dënuar nga drejtësia amerikane për fajde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.327Z

Rama vs. Trump

Nga Bledi Lami* Në rrethana të caktuara, shtetet e vogla mund të kenë influencë në mënyrë të shpërpjesëtuar. Sipas Panke (2012), "shtetet e vogla kanë tendencën të 'grushtojnë' më fort se ç'ua lejon shtati... për të maksimizuar pozicionin e tyre, duke përdorur struktura instituc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.088Z

Mogherini dhëmbë për dhëmb me Trump: Vazhdojmë biznesin me Iranin

BE është vendosur të sfidojë hapur në një luftë tregtare Donald Trump dhe beteja këtë herë është zhvendosur në frontin iranian, pasi Presidenti i SHBA kërcënoi aleatët se nëse bëjnë biznes me Iranin, sdo të kenë më marrëdhënie tregtare me Amerikën. Në kursin e përplasjes m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.216Z

Trump President Lu Nuk ndryshon asgje ne marredheniet SHBA- Shqiperi

Transmetuar me 09112016 - 0929 Tirane 9 dhjetor 2016 NOAal- Ndryshe nga heret e tjera kur Donald Lu fliste ne gjuhen shqipe me rastin e zgjedhjes se Donald Trump si President i ri i Shteteve te Bashkuara te Amerikes ambasadori amerikan ne Shqiperi foli ne gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama