Rezultate te kerkimit per termin: +Donaldit

Meta: total 39 / total_found 39 / time 0.000 / keyword[0] donaldit / docs[0] 39 / hits[0] 51 /
No Pic available
  • 2016-11-21

ANALIZA/ Ramën e pret një Janar i ftohtë, po nis lobistët në SHBA

Për analistin Artur Zheji, kryeministrin Edi Rama e pret një Janar i ftohtë me kristale ngrice dhe ethesh që do të vijnë nga Uashingtoni. Sipas Zhejit, tani Rama e ka kuptuar fare mirë gabimin që ka bërë dhe ndoshta e kanë informuar se cili do të jetë reagimi i stafit politik dhe diplom

Arjan Çani këshillon Lulzim Bashën: Mos u tut nga USA dhe thuaj JO
  • 2016-06-06

Arjan Çani këshillon Lulzim Bashën: Mos u tut nga USA dhe thuaj JO

Nga Arian Çani* Janë orët e fundit përpara se të mësojmë nëse bastin e fitoi Edi Rama apo Lul Basha. Nga rezultati i këtij basti varet pothuajse totalisht dhe fati i zgjedhjeve politike vitin e ardhshëm. Shoh me kërshëri gjithë këto ditët e fundit nëpër media që të gjitha palë

No Pic available
  • 2016-06-02

Historia e dhimbshme e Donald Karlson që punoi për miliarderin Charles Koch

Donald Karlson punoi për 21 vjet për kompaninë e rafinimit të Çarls Kok.(Koch Refining Company). Rafineria ishte më e madhja në veri të Luizianës, me një kapacitet të tillë që kalonte në proces 330 000 mijë fuçi nafte bruto në ditë. Donald Karlson bënte punët më të rënda të c

Obama në rolin e humoristit
  • 2016-05-01

Obama në rolin e humoristit

Presidenti Barack Obama ishte mbrëmë në qendër të vëmendjes së gazetarëve, politikanëve dhe personaliteteve të ftuara në darkën e përvitshme të Shtëpisë së Bardhë për korrespondentët. Kjo darkë ishte mundësia e fundit për Presidentin Obama që të shpotiste veten, miqtë, kun

Darka e fundit me gazetarët, Obama humor dhe thumba për Donald Trump
  • 2016-05-01

Darka e fundit me gazetarët, Obama humor dhe thumba për Donald Trump

Presidenti Barack Obama ishte mbrëmë në qendër të vëmendjes së gazetarëve, politikanëve dhe personaliteteve të ftuara në darkën e përvitshme të Shtëpisë së Bardhë për korrespondentët. Kjo darkë ishte mundësia e fundit për Presidentin Obama që të shpotiste veten, miqtë, k

REPORTAZH / Helikopterë dhe plumba, një jetë mes rrezikut, çthonë pilotët e Farkës
  • 2016-04-22

REPORTAZH / Helikopterë dhe plumba, një jetë mes rrezikut, çthonë pilotët e Farkës

Nga Entela Resuli Nëse njeriu e shijon fluturimin, do të ecë përgjithnjë me sytë nga qielli me etjen e pashuar për të fluturuar sërish Leonardo Da Vinçi. Farka, njihet ndryshe si fshati i vreshtarëve, poçarëve dhe helikopterëve. Ne sot, kemi ardhur për këta të fundit. Këtë 24 pril

No Pic available
  • 2016-04-14

Rama: Batuta me Obamën, çudi që Presidenti proteston për parkun

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur të tjera detaje gjatë vizitës me Presidentin amerikan Barack Obama, duke deklaruar se kishte shkëmbyer disa batuta me të, por tha se nuk ishte i autorizuar ti publikonte ato. Rama deklaroi se ishte i habitur që shumë në Tiranë zgjedhin Donald Trump përpara