Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Trump vendos kurorë: Këtu do kisha vdekur në Luftën e Vietnamit po të
  • 2019-02-28

Trump vendos kurorë: Këtu do kisha vdekur në Luftën e Vietnamit po të

I përlotur teksa përshkroi guximin që nuk do të kishte pasur asnjë zgjidhje përveçse ta shfaqte nëse nuk do të kishte pasur një jetë luksoze, Presidenti amerikan Donald Trump njoftohet se mori pak kohë të martën përpara takimit me Kim Jong-un në Hanoi, për të udhëtuar në jug dhe

PPP-të mbesin rrugëve, koncesioneve iu vjen fundi në verë!
  • 2019-01-22

PPP-të mbesin rrugëve, koncesioneve iu vjen fundi në verë!

Qeveria shqiptare ka vendosur se që prej 1 korrikut të këtij viti nuk do të pranojë më asnjë ofertë të pa kërkuar për koncesionet në infrastrukturë. Kjo formë investimesh është konsideruar prej vitesh si abuzive nga ana e politikanëve dhe ekspertëve të ekonomisë. Por tashmë nism

No Pic available
  • 2018-12-27

Antishpifja me gjoba të majme për mediat, qeveria: Huazim i modelit kroat

Dy muaj më parë, zyrtarë të lartë të shtetit folën për një paketë antishpifje që do të ndëshkonte deklaratat e pavërteta të politikanëve dhe raportimet fake neës. Sot, ne kemi vetëm një draft të hartuar nga Këshilli i Ministrave, që merr përsipër kontrollimin e portaleve. Më

No Pic available
  • 2018-12-21

Rrëzohet vettingu në politikë, mazhoranca voton kundër

Rrezohet nga mazhoranca drafti për Vettingun në politikë, i propozuar nga opozita në  Nisma u rrëzua me 74 vota kundër, ndërsa 52 votat e opozitës kanë shkuar pro nismës për amendamentet kushtetuese. Seanca  prej 7 orësh u shoqërua me debate. Para votimit, kreu i Partisë Demokratike,

No Pic available
  • 2018-12-11

Taulant Muka publikon mesazhet që ka shkëmbyer me kryeministrin Rama

Ish-zëvendësministri i Arsimit Taluant Muka ka bërë publik nëpërmjet Facebook-ut mesazhet që ka shkëmbyer me Kryeministrin gjatë kohës që është në detyrë. Ai pretendon se kur i është komunikuar detyra si zëvendësministër, do të kishte detyra të rëndësishme, madje Muka do të

No Pic available
  • 2018-12-11

Taulant Muka publikon mesazhet që ka shkëmbyer me Ramën

Ish-zëvendësministri i Arsimit Taluant Muka ka bërë publik nëpërmjet Facebook-ut mesazhet që ka shkëmbyer me Kryeministrin gjatë kohës që është në detyrë. Ai pretendon se kur i është komunikuar detyra si zëvendësministër, do të kishte detyra të rëndësishme, madje Muka do të

Vettingu në politikë, Venecia: Mund të ketë zgjidhje hibride (Drafti)
  • 2018-12-06

Vettingu në politikë, Venecia: Mund të ketë zgjidhje hibride (Drafti)

Komisioni i Venezias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancës dhe opozitës, draftin paraprak të opinionit të tyre, ende të pamiratuar, për propozimin e Partisë Demokratike për vettingun në politikë. Në pjesën e konkluzioneve të këtij drafti, pika 90 thuhet: Pavar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama