Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Vetting-u, pas Venecias. A do i djegë PD mandatet? Ja si përgjigjet Spaho
  • 2018-12-06

Vetting-u, pas Venecias. A do i djegë PD mandatet? Ja si përgjigjet Spaho

Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve. Ne do të jemi në Parlament, pasi është iniciativa jonë dhe do duhet të bisedojnë për modalitetet e implementimit.

Vettingu në politikë, përgjigjet Venecia: Mund të ketë zgjidhje hibride (Drafti)
  • 2018-12-05

Vettingu në politikë, përgjigjet Venecia: Mund të ketë zgjidhje hibride (Drafti)

Komisioni i Venezias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancës dhe opozitës, draftin paraprak të opinionit të tyre, ende të pamiratuar, për propozimin e Partisë Demokratike për vettingun në politikë. Në pjesën e konkluzioneve të këtij drafti, pika 90 thuhet: Pavar

Bojkoti i opozitës rrezikon amnistinë për të burgosurit
  • 2018-12-02

Bojkoti i opozitës rrezikon amnistinë për të burgosurit

Nisma e Qeverisë për të aministuar 630 të burgosur me rastin e festave dhe për shkak të mbipopullimit në burgje rrezikon që të dështojë, pasi mazhoranca nuk i ka votat e mjaftueshme për ta votuar në Parlament. Kushtetua parashikon në nenin 81 të saj se amnistia kërkon shumicën e cil

Qeveria hap burgjet për festa, amnisti për 900 të dënuar. Ja kush përfiton
  • 2018-11-30

Qeveria hap burgjet për festa, amnisti për 900 të dënuar. Ja kush përfiton

Një amnisti për të burgosurit pritet të dërgohet nga qeveria në Parlament, para festave të fundvitit dhe në kuadër të saj, pritet që qelive tu thonë lamtumirë rreth 900 të dënuar. Projektligji është hartuar nga Ministria e Drejtësisë dhe i është dërguar për mendim Prokurorisë

Dështimi me pronat, gati një ligj i ri për legalizimet
  • 2018-11-25

Dështimi me pronat, gati një ligj i ri për legalizimet

Në kulmin e protestave për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonën e Unazës së Re, qeveria ka dërguar me urgjencë në Parlament dy projektligje, të cilat synojnë të zgjidhin lëmshin shumëvjeçar të pronave dhe të përshpejtojnë procesin e legalizimit të ndërtimeve pa leje. Drafti

Votohet mbyllja e lojërave të fatit. Bie dhe dekreti i Metës për Teatrin
  • 2018-10-25

Votohet mbyllja e lojërave të fatit. Bie dhe dekreti i Metës për Teatrin

Deputetët e mazhorancës kanë votuar projektligjin për lojërat e fatit. Me 75 vota pro, deputetët vendosën që të ndalojnë aktivitetin e tyre. Drafti i propozuar nga qeveria, i ndryshuar nga Komisioni i Ekonomisë, parashikon mbylljen e të gjitha pikave të basteve, kazinove, bingove, gar

No Pic available
  • 2018-10-24

Ligji për Teatrin, mazhoranca do rrëzojë dekretin e Metës

Mazhoranca do të kalojë këtë të enjte në seancë plenare dekretin e dytë të Presidentit Meta që ktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin për teatrin, por ndryshe nga sa bënë në shtator, këtë herë socialistët do ta rrëzojnë dekretin e Kreut të Shtetit. Dekretet presidenciale hyjn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama