Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
No Pic available
  • 2017-03-16

Reforma në drejtësi, Berisha tregon mesazhin që i përcolli amasadores Vlahutin

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se krah Ramës për draftin e reformës në drejtësi u rreshtuan edhe dy ambasadorët. Lu dhe Vlahutin. Berisha tregoi edhe mesazhin që i kishte thënë Vlahutin, se po destabilizon vendin.  Berisha tha se drafti i reformës në drejtësi është bërë nga s

No Pic available
  • 2017-03-07

Lejet e ndërtimit mund të shtyhen më shumë se një herë

Rakordim i ligjit të planifikimit të territorit dhe atë për taksat vendore do të përcaktojnë llogaritjen e re të taksës së ndikimit në infrastrukturë në fushën e lejeve të ndërtimit. Kështu parashikon drafti i ri ligjor për planifikimin dhe zhvillimin e territorit i prezantuar në

Mogerini raporton sot për vizitën në Ballkan
  • 2017-03-06

Mogerini raporton sot për vizitën në Ballkan

Shefja e Bashkimit Europian për politikën e jashtme, Federika Mogerini raporton sot para ministrave të Jashtëm të BE-së për udhëtimin e saj në Ballkanin perëndimor.  Ajo vizitoi 6 shtetet që synojnë të anëtarësohen në bllok, por në pjesën më të madhe të të cilëve u përball m

No Pic available
  • 2017-02-28

Përmbaruesit privat, shërbimi të mos funksionojë më si biznes

Përmbaruesit privat nuk duan që shërbimi i tyre në të ardhmen të konsiderohet vetëm si një biznes por të zbatohen proçedurat në bazë të ligjit në fuqi. Gjatë diskutimit mbi draftin e përgatitur për ndryshimet ligjore, kreu i Dhomës së Përmbaruesve Privat propozoi që të racional

No Pic available
  • 2017-02-27

Trump rrit shpenzimet për ushtrinë me 54 miliardë dollarë

Aktualisht, më shumë se një e treta e shpenzimeve ushtarake në botë bëhen nga Shtetet e Bashkuara. E megjithatë, Donald Trump, duket se nuk është i kënaqur me këto shifra, pasi ka propozuar rritje të buxhetit të mbrojtjes me 56 miliardë dollarë amerikanë. Lajmi është konfirmuar nga

No Pic available
  • 2017-02-25

Maqedoni, deklarata kontradiktore për formimin e qeverisë

Harmonizohen qëndrimet me partitë shqiptare? Kreu socialdemokrat, Zoran Zaev pohon se ka arritur ujdi me partitë shqiptare. Por nga ana e saj BDI-ja pohon se mund të mbetet në opozitë. Kryetari i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë Zoran Zaev ka bërë të ditur se i ka siguruar nënshk

No Pic available
  • 2017-02-24

Amnistia fiskale, Qeveria fal 10 mld lekë detyrimet e shtetërorëve

Ndër përfituesit më të mëdhenj të amnistisë fiskale të qeverisë janë edhe kompanitë shtetërore. Zv.ministri i Financave, Ervin Mete deklaron në studion e “Para e Pasuri” të Aurora Sulçes se operatorëve të sektorit energjitik dhe ujësjellësave ju falen rreth 10 miliard

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama