Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Total: 7551
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.161Z

Një reformë e vonuar për një sistem në krizë

Nga Ilir Yzeiri Ka disa kohë që Komisioni për Arsimin e Lartë dhe Kërkimin Shkencor ka paraqitur raportin e parë për reformimin e arsimit të lartë dhe kërkimit shkencor. Ky raport iu dërgua në fillim institucioneve të arsimit të lartë publik dhe jopublik në Shqipëri, të cilat,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.058Z

Bosch: Duhet administratë pluraliste për të gjitha partitë

 Kodi i ri Zgjedhor nuk përplas vetëm partitë në vend, por edhe OSBE-në. Dy herë brenda të njëjtës ditë, misioni i OSBE-së ka dhënë dy deklarata të ndryshme lidhur me debatin e fundit mes partive të mëdha dhe atyre të vogla për Kodin Zgjedhor. Fillimisht shefi i misionit të O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.282Z

Varësia e KKRT nga qeveria, PD tërhiqet pjesërisht

Me draftin e ri, PD-ja vendos të tërhiqet në një nga nenet që përcakton varësinë e KKRT-së nga qeveria TIRANË- Mazhoranca ka hequr dorë nga tentativa e saj për të kontrolluar në mënyrë ligjore Këshillin Kombëtar të Radiotelevizioneve. Pas publikimit nga "Shekulli" të nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.690Z

Kthehet perplasja KLD-qeveri

Drafti ligjor i qeverise per gjykaten administrative eshte ndeshur me verejtjet thelbesore te Keshillit te Larte te Drejtesise. Ne nje seance degjimore ne komisionin e ligjeve, nenkryetari i ketij institucioni, Kreshnik Spahiu paraqiti verejtjet dhe sugjerimet rreth draftit, nje mendim i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.453Z

Dosjet, te vegjelit kunder projektit

Kunder projektligjit te qeverise per dosjet jane thuajse te gjithe partite e vogla ne Kuvend, ato te opozites por edhe parti apo deputete te djathte te mazhorances. Nderkohe qe drafti eshte rrezuar edhe nga perfaqesues te shoqerise civile e levizjeve politike jashte parlamentit.Nenkryetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.331Z

Grupim lendesh ne shkollat 9-vjecare

Ndryshon menyra e organizimit te sistemit arsimor 9-vjecar. Tashme, orientimi i nxenesve drejt prirjeve do te behet me ane te grupimit te lendeve. Qe do te thote se nxenesit, do te kene nje grup lendesh baze te detyrueshme per te gjithe, dhe nje grup tjeter lendesh me zgjedhje. Lendet me zgjedhje do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.101Z

KSK e vlerëson stabile sigurinë

Këshilli i Sigurisë i Kosovës (KSK) e vlerëson të qetë dhe stabile gjendjen e përgjithshme të sigurisë në vend. Nën drejtimin e kryeministrit Hashim Thaçi, Këshilli mbajti sot takimin e radhës, ku u prezantua drafti i Strategjisë për Sigurinë dhe iu dha drita e gjelbër themelimit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama