Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Pedagogët, zbardhet drafti për rritjen e pagave, sa do marrin për orët shtesë në bazë të titujve
  • 2017-02-23

Pedagogët, zbardhet drafti për rritjen e pagave, sa do marrin për orët shtesë në bazë të titujve

Qeveria ka gati projektvendimin Për statusin dhe trajtimin e veçantë të personelit akademik. Në këtë vendim përfshihet edhe rritja e pagesës për personelin akademik, rritje e cila do të fillojë nga 1 marsi 2017. Veç këtij projektvendimi, i cili pritet të miratohet në mbledhjen e radh

Falja e detyrimeve për 140 mijë makina, dokumentet që nevojiten për çregjistrim
  • 2017-02-21

Falja e detyrimeve për 140 mijë makina, dokumentet që nevojiten për çregjistrim

Ministria e Financave dorëzon në qeveri projektin për faljen e gjobave dhe kamatëvonesave për bizneset debitore si dhe për faljen e taksave dhe kamatave për automjetet. Sipas draftit përfundimtar, do të përfitojnë pronarët e mjeteve që nuk kanë paguar asnjë taksë prej vitit 2011 e n

Protesta: Vodka me Red Bull apo koktejl molotov?
  • 2017-02-17

Protesta: Vodka me Red Bull apo koktejl molotov?

Nga Lorenc Vangjeli Ka një keqkuptim të pandërprerë; salla e seancave plenare në parlamentin e Shqipërisë shihet si vend për miting, ndërsa bulevardi i mitingjeve, shihet si sallë për të bërë politikë. Ndeshja mes Braçes dhe Nokës quhet gjerësisht e seriozisht politikë, edhe

No Pic available
  • 2017-02-15

Drafti për financat vendore, Çuçi: Sdo kalojë pa mbështetjen e Bashkive

Kryebashkiakët e mjatë dhe të djathtë si dhe Ministri i Çështjeve Vendore, Bledi Çuçi, diskutuan në mbledhjen e Këshillit Konsultativ draftin për financat vendore. Ministri Çuçi u shpreh se ky ligj pritet të miratohet në këtë sesion parlamentar, por duke marrë më parë mbështetje

Rivlerësimi i pasurive, shteti fiton 15 milionë euro
  • 2017-02-13

Rivlerësimi i pasurive, shteti fiton 15 milionë euro

Ligji për rivlerësimin e pasurive të patundshme ka rezultuar një biznes i mirë, jo vetëm për qytetarët, por edhe për qeverinë. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave, tregojnë se vetëm nga taksa e rivlerësimit të pronave, buxheti i shtetit ka përfituar 2.1 miliardë lekë ose 1

No Pic available
  • 2017-02-10

Kozmetika, importuesit duhet të informojnë 6 muaj para për produktet

Tregu i produkteve kozmetike si parfumeritë, aromatikët, botokseve, kremërat, make up janë tërësisht jashtë kontrollit në Shqipëri. Subjektet që importojnë këto produktet shlyejnë detyrimet në dogana por kontrolli i tyre për cilësinë, përmbajtjen dhe efektet anësore nuk kryhet. P

Rama e Xhafaj replikojne per ekspertet e larte
  • 2017-02-08

Rama e Xhafaj replikojne per ekspertet e larte

brbrKapitulli i dyte i reformes ne drejtesi ka risjelle ne skenen politike perplasje mes dy aleateve Partise Socialiste dhe Levizjes Socialiste per Integrim Shkak jane bere konsultimet per kodin e procedures penale te hartuar nga ekspertet e komisionit te reformes ne drejtesi Edhe pse qe prej ngrit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama