Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.004 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
No Pic available
  • 2017-02-08

PS e LSI përplasen për Kodin e Procedurës Penale

Partia Socialiste dhe Lëvizja Sociliste për Integrim u përplasen për reformën në drejtësi, gjatë diskutimit të hapur për amendimin e Kodit të Procedurës Penale. Ministri i ri i Drejtësisë Petrit Vasili tha se drafti i hedhur për diskutim dhe që mban firmën e ekspertëve të nivelit

Reforma në drejtësi, sërish përplasje mes LSI dhe PS. Replikat mes Ramës e Xhafës!
  • 2017-02-08

Reforma në drejtësi, sërish përplasje mes LSI dhe PS. Replikat mes Ramës e Xhafës!

Serish ka pasur debate mes LSI dhe PS persa i perket miratimit te ligjeve qe kane te bejme me implementimin e refformes ne drejtesi. Ministria e Drejtësisë në përputhje me strategjinë për drejtësinë që ajo ka miratuar si dokument, e cila është paraqitur me kërkesë të vetë qeveris

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar
  • 2017-02-06

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar

Projektligji i Ministrisë së Financave për faljen e madhe të gjobave për makinat, bizneset dhe sigurimeve shoqërore tash më është në qeveri dhe pritet të miratohet gjatë këtij muaji, sipas variantit të dytë të realizuar dy muaj më parë. Në tërësi, ligji, parashikon pagesën

No Pic available
  • 2017-01-31

Statusi i naftëtarëve, Mamo tërhiqet, në fuqi propozimi i qeverisë

Deputeti i PDIU-së, nismëtari i draftit të statusit në naftëtarit, Omer Mamo u tërhoq nga propozimi i tij duke lënë në fuqi projektligjin paralel të qeverisë. Vendimi nuk u prit mirë nga kryetarja e grupit parlamentar të PDIU-së, Mesila Doda, ndërsa në Komisionet Parlamentare drafti

Mikhail Gorbachev: Bota po përgatitet për luftë
  • 2017-01-28

Mikhail Gorbachev: Bota po përgatitet për luftë

Nga Mikhail Gorbachev*  Bota e sotme është e përmbytur nga problemet. Politikëbërësit duken konfuzë dhe të pasigurtë. Por asnjë problem nuk është më urgjent sot sesa militarizimi i politikës dhe gara e re e armatimeve. Ndalimi dhe ndryshimi I kahut të kësaj gare shkatërruese

No Pic available
  • 2017-01-26

Plani i Donald Trump: Pezullim të vizave për 7 vende myslimane

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka në plan që të pezullojë lëshimin e vizave për qytetarët e 7 vendeve me shumicë myslimane për të paktën 30 ditë. The Associated Press shkruan se projekt drafti tregon se presidenti Donald Trump ka për qëllim të ndalojë pranimin e re

Falen taksat dhe gjobat, amnisti për bizneset dhe individët
  • 2017-01-24

Falen taksat dhe gjobat, amnisti për bizneset dhe individët

Taksat e papaguara nga biznesi dhe individët, që i përkasin periudhës para 31 dhjetorit të vitit 2010 do të falen plotësisht. Top Channel ka zbardhur draftin përfundimtar të qeverisë, për faljen e pjesshme të detyrimeve tatimore, një projekt i nisur në verën e vitit të kaluar por që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama