Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Konsensus pas 3 ditë negociatash, ja ku lëshoi PS dhe PD
  • 2016-03-05

Konsensus pas 3 ditë negociatash, ja ku lëshoi PS dhe PD

PS ka pranuar që në formular të përfshihet pyetja nëse personi që ka detyrimin të plotësojë pyetësorin është ndaluar apo arrestuar ndonjëherë. Gjithashtu PD ka mbajtur edhe propozimin që prokuroria të nisë hetimet kur ka indicie apo të dhëna të njohura botërisht. Pas 3 ditë ne

Dekriminalizimi mban peng Kuvendin. Shtyhet për sot votimi i formularit
  • 2016-03-04

Dekriminalizimi mban peng Kuvendin. Shtyhet për sot votimi i formularit

Kuvendi zhvillon seancë të jashtëzakonshme. Pikat ku bashkohen dhe ndahen palët Memoja – Zyra juridike e Kuvendit rreth orës 15:00 të së mërkurës u dërgoi Këshillit të Legjislacionit dhe kryeparlamentarit Meta një memo, ku e cilësonte antikushtetuese miratimin e akteve nënligjo

No Pic available
  • 2016-03-03

Seanca e Kuvendit pritet të shoqërohet me debate të forta

Kuvendi i Shqipërisë pritet të mblidhet në seancën e radhës plenare rreth orës 11:00. Edhe seanca e sotme do të shoqërohet me debate të nxehta për çështjet kryesore të politikës së ditës siç është reforma në drejtësi dhe drafti i sjellë nga Komisioni i Venecias. Pjesë e kësa

No Pic available
  • 2016-03-03

Futet në rend dite zbatimin e ligjit të dekriminalizimit. PD mbledh deputetët

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka future në rendin e ditës së seancës së sotme projektvendimin për ligjin e dekriminalizimit. Meta e hodhi në votim dhe të gjithë deputetët votuan pro futjes në rend dite. Ndërsa punimet e Kuvendit u ndërprenë për një orë, me kërkesë të Edi Palokës pas

Drejtesia Meta Konsensus te dakordesohen ndryshimet kushtetuese
  • 2016-03-02

Drejtesia Meta Konsensus te dakordesohen ndryshimet kushtetuese

Transmetuar me 01032016 - 1235 Tirane 1 mars 2016 NOAal- Kryeparlamentari Ilir Meta thote se reforma ne drejtesi eshte me rendesi per te ardhmenbr br Duke folur sot per mediat nga Kryesia e Kuvendit ai tha se pas nje pune te bere ne nivel ekspertesh venda

Gracka më e fundit e politikës për të kapur RTSH-në
  • 2016-03-02

Gracka më e fundit e politikës për të kapur RTSH-në

Nga Xhovani Shyti Kriza për zgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Radio Televizionit Shqiptarë pritet të thellohet edhe më shumë dhe kjo falë makinacioneve të maxhorancës qeverisëse e cila në vend ta rikthejë procesin në normalitet ka projektuar futjen e tij në qerthullin e mi

No Pic available
  • 2016-03-02

Negociatat per dekriminalizimin

brbrKeshilli i Rregullores dhe Mandateve mblidhet per shqyrtimin e akteve nenligjore per dekriminalizimin miratimi i te cilave sipas afateve te parashikuara ne ligj duhet bere ne seance e neserme Ne mungese te konsensusit secili prej kampeve politike ne kete mbledhje do te shkoje me variantin e tij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama