Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Reforma në Drejtësi, LSI fton PS-në dhe PD-në për draft konsensual
  • 2016-03-01

Reforma në Drejtësi, LSI fton PS-në dhe PD-në për draft konsensual

Kryetari i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i bëri thirrje të gjitha palëve politike që të hartohet drafti i përbashkët konsensual për reformën në Drejtësi. Vasili gjate deklarates per media Teksa vlerësoi qëndrimin e raportit përfundimtar të Kom

No Pic available
  • 2016-03-01

Manjani: Pikat e nxehta Byroja Këshilli i Emërimeve, duhet tryezë politike

I ftuar në emisionin Tonight Ilva Tare, Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka folur për draft-opinionin përfundimtar të Komisionit të Venecias lidhur me reformën në drejtësi. Ai u shpreh se raporti është profesional dhe e vendos gjykimin mbi standartet dhe prek pikat e nxehta të reform

No Pic available
  • 2016-03-01

Reforma në drejtësi, Ngjela: Berisha shpreson të shpëtohet nga Meta. Rama nuk pyetet fare

Avokati Spartak Ngjela shkruan se raporti final i Komisionit të Venecias për Reformën në Drejtësi ka shkaktuar tension te zyrtarët e korruptuar. Sipas tij, ata janë të trembur dhe po bëjnë përpjekjet e fundit për ti shpëtuar drejtësisë. Ngjela shkruan se, për tiu shmangur llogaridhë

No Pic available
  • 2016-03-01

Venecia, Halimi: Shqetësim për kapjen politike të sistemit të drejtësisë

Mazhoranca dhe opozita janë ndarë sërish porsa i përket leximit të rekomandimeve të Venecias për reformën në drejtësi. Deputeti i PD-së Eduard Halimi, ndryshe nga sa deklaroi më parë deputeti socialist Fatmir Xhafaj, u shpreh se rafti i Komisionit të Venecias për reformën në drejtë

LSI Dialogu politik i vetmi konsensus per reformen ne drejtesi
  • 2016-03-01

LSI Dialogu politik i vetmi konsensus per reformen ne drejtesi

Transmetuar me 29022016 - 1726 Tirane 29 shkurt 2016 NOAal - Kreu i Grupit Parlamentar te Levizjs Socialiste per Integrim Petrit Vasili kembengul ne konsensusin per reformen ne drejtesi dhe si rruge te vetme per kete sheh dialogun po

Venecia nuk ka dërguar më varka shpëtimi
  • 2016-03-01

Venecia nuk ka dërguar më varka shpëtimi

Nga Mero Baze   Përpjekja për të përdorur për herë të dytë Komisionin e Venecias kundër reformës në drejtësi, këtë radhë nuk funksionon. Nëse herën e parë, opozita gjeti disa varka shpëtimi veneciane, këtë radhë i ka kursyer. Komentet e ardhura nga Komisioni i Venecias

Meta ndryshe nga Manjani për Byronë e Hetimit: Ska rëndësi se nga varet
  • 2016-03-01

Meta ndryshe nga Manjani për Byronë e Hetimit: Ska rëndësi se nga varet

Kreu i Kuvendit Ilir Meta duke ftuar forcat politike të nisin hartimin e axhendës për miratimin sa më parë të ndryshimeve kushtetuese, të lënë takticizmat e të dakordësohen për draftin final të reformës në drejtësisë mbështetur në opinionin e Venecias. Në një deklaratë për me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama