Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Komisioni toleron opozitën në zgjedhjen e Kryeprokurorit dhe Kryeinspektorit
  • 2016-02-28

Komisioni toleron opozitën në zgjedhjen e Kryeprokurorit dhe Kryeinspektorit

Përjashtimi Dy rastet për të cilat sugjerohet përdorimi i 94 votave në Kuvend   Në opinionin përfundimtar të publikuar dje, ekspertët e Venecias i kanë dhënë opozitës të drejtë që të përdorë shumicën kushtetuese prej 94 votash nga Kuvendi në dy raste: në zgjedhjen e Prokur

Venecia, kundër 2/3-ave. Sjell bllokimin e reformës. Anëtarët e gjykatave, jo pa PD-në.
  • 2016-02-28

Venecia, kundër 2/3-ave. Sjell bllokimin e reformës. Anëtarët e gjykatave, jo pa PD-në.

Raporti final Zbardhet opinioni me 89 rekomandime për reformën në drejtësi. Byroja, jo në varësi të Tahirit HERION MESI Komisioni i Venecias ka përgatitur opinionin final për reformën në sistemin e drejtësisë shqiptare. Në dokumentin prej 20 faqesh janë renditur 89 opinione që rekoma

Xhafaj: Kemi gati statutin e ri të PS-së. Kryetaret e rretheve i zgjedhim pas Kongresit
  • 2016-02-28

Xhafaj: Kemi gati statutin e ri të PS-së. Kryetaret e rretheve i zgjedhim pas Kongresit

Sekretari për Çështjet e Koordinimit, njëherësh deputeti Fatmir Xhafaj deklaroi për mediat se drafti me ndryshimet në statut është gati, por ai pritet që t'u paraqitet anëtarëve të Asamblesë Kombëtare, që mund të mblidhet një javë para Kongresit. Fatmir Xhafaj "Me miratimin e sta

No Pic available
  • 2016-02-28

Statuti i ri i PS, Xhafaj: Sipas modelit laburist

Statuti i ri i PS do të jetë sipas modelit të Partisë Laburiste në Britani. Sekretari për Çështjet e Koordinimit në Partinë Socialiste, Fatmir Xhafaj paraqiti ndryshimet që i janë bërë statutit të kësaj partie dhe sqaroi se drafti është një reflektim i gabimeve të së shkuarës d

Drafti i Ramës mbytet në Venecia
  • 2016-02-28

Drafti i Ramës mbytet në Venecia

Ëndrrat e Edi Ramës për të kontrolluar Gjykatën Kushtetuese dhe atë të Lartë, për të urdhëruar ditën dhe natën prokurorin e përgjithshëm si dhe për të ngritur një strukturë hetimore që do shërbejë si kërbaç për opozitën politike janë mbytur në ujrat e Venecias. Ra

No Pic available
  • 2016-02-27

Mbërrin drafti final për reformën në drejtësi, ja rekomandimet e Venecias

Komisioni i Venecias ka përgatitur opinionin final për reformën në drejtësi. Ora News ka siguruar dokumentin prej 20 faqesh ku janë renditur të gjitha opinionet e rekomanduara nga ekspertët e Komisionit të Venecias. Komisioni i Venecias rekomandon shumicë me 2/3 për tre anëtarët e Gjyka

No Pic available
  • 2016-02-27

Rekomandimet e Venecias: Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese të zgjidhen me 84 vota

Komisioni i Venecias ka përgatitur opinionin final për reformën në drejtësi. Ora News ka siguruar dokumentin prej 20 faqesh ku janë renditur të gjitha opinionet e rekomanduara nga ekspertët e Komisionit të Venecias. Për çështjen më të nxehtë, emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kush

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama