Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Komisioni Venecias: Debati për formulën e votimit me 2/3 politik, jo praktikë ligjore
  • 2016-02-27

Komisioni Venecias: Debati për formulën e votimit me 2/3 politik, jo praktikë ligjore

Komisioni Venecias e ka gati opinionin final për draftet e dërguara nga Tirana për reformën në drejtësi. Top Channel ka siguruar dokumentin prej 20 faqesh nga ku ekspertët e Venecias kanë renditur opinionet përfundimtare. Që në fillim ata vlerësojnë se drafti i rishikuar dërguar aty

Venecia për reformën në drejtësi: Opozita, përfaqësim në të gjitha institucionet
  • 2016-02-27

Venecia për reformën në drejtësi: Opozita, përfaqësim në të gjitha institucionet

Komisioni Venecias e ka gati opinionin final për draftet e dërguara nga Tirana për reformën në drejtësi. Top Channel ka siguruar dokumentin prej 20 faqesh nga ku ekspertët e Venecias kanë renditur opinionet përfundimtare. Që në fillim ata vlerësojnë se drafti i rishikuar dërguar atyre

Muajin që vjen, gati plani i detajuar i masave për 35 korporatat që kanë 65 kredi të këqija
  • 2016-02-26

Muajin që vjen, gati plani i detajuar i masave për 35 korporatat që kanë 65 kredi të këqija

Deri në fund të muajit mars të vitit 2016, Banka Shqipërisë dhe Qeveria ne do të hartojnë një plan të detajuar veprimi për trajtimin e 35 korporatave më të madha që mbajnë 65% të kredive me probleme. Duke raportuar në kuadër për FMN autoritet shqiptare janë angazhuar të zgjidhin

Xhafaj: Byroja e Hetimit, jo si e do PD apo maxhoranca
  • 2016-02-24

Xhafaj: Byroja e Hetimit, jo si e do PD apo maxhoranca

Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, e sheh miratimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit në përputhje me opinionin e Venecias dhe Kodin e ri të Procedurës Penale që po përgatitet. Në një intervistë për "Ora News", Xhafaj shprehet se nuk ka rëndë

Xhafaj: Venecia mund ta ndryshojë draftin e reformës në drejtësi
  • 2016-02-24

Xhafaj: Venecia mund ta ndryshojë draftin e reformës në drejtësi

Byroja e Hetimit Konferenca e Kryetarëve do të vendosë në kalon te Ligjet apo te komisioni i posaçëm Negociatat – SHBA dhe BE bënë negociata për mënyrën se do të hartohej drafti për Byronë e Hetimit dhe mbi gjitha, se te cili institucion do ta kishte varësinë Prokuroria apo Mi

Ligj i ri për plehrat, do ndahen lëndët për riciklim
  • 2016-02-24

Ligj i ri për plehrat, do ndahen lëndët për riciklim

Qeveria do të rishikojë ligjin e importit të mbetjeve, për t'i ardhur në ndihmë biznesit të riciklimit të mbetjeve. Drafti pritet që të diskutohet në komisionet parlamentare dhe ndryshimet synojnë që të ndajnë plehrat nga importi i lëndëve të para të riciklueshme, siç janë plas

Pse Berisha po bojkoton Kuvendin para reformës në drejtësi?
  • 2016-02-24

Pse Berisha po bojkoton Kuvendin para reformës në drejtësi?

Nga Mero Baze Partia Demokratike bëri publike sot paralajmërimin e saj zyrtar, se nuk do të jetë pjesë e procesit të reformës në drejtësi, pasi ka ndërmend të bojkotojë Kuvendin. Shkak për këtë është, për ironi të fatit, pikërisht drejtësia dhe vendimet e saj të shqiptuara d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama