Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Deputetët kundër ligjit, biznesi jo me detyrim anëtarësimin në Dhomë
  • 2016-02-23

Deputetët kundër ligjit, biznesi jo me detyrim anëtarësimin në Dhomë

Kryetari i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese tha dje se deputetët nuk do të miratojnë draftin e sjellë nga Qeveria për Dhomat e Tregtisë. Shalsi argumentoi se projektligji, sipas variantit të Qeverisë, nuk përmirëson shërbimin ndaj biznesit, ndaj ai kërkoi përmirësim. Eduard Shal

No Pic available
  • 2016-02-23

Xhafaj flet për reformën në drejtësi: Rama nuk cakton afat, shpreh vullnet

ryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në drejtësi Fatmir Xhafaj tregon në një intervistë ekskluzive për Ora News fatin e draftit të Byrosë Kombëtare të Hetimit që ndodhet në kuvend për shqyrtim dhe miratim në një kohë kur priten në fundjavë të mbërrinjnë rekomandimet

No Pic available
  • 2016-02-23

Industria e Riciklimit: Jemi në prag të falimentimit, të ndryshohet ligji për mbetjet

Shoqata e Industrisë së Riciklimit e mbështetur dhe nga Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë jep alarmin se ndodhet në prag falimentimi. Ata kërkojnë rikthimin e ligjit për menaxhimin e mbetjeve që u anulua nga kryeministri Edi Rama sapo mori mandatin qeverisës, shoqëruar me ndryshimet e duhu

Presidenti Nishani çon në Gj.Kushtetuese ligjin e pronave: Cenon rëndë të drejtën e pronës
  • 2016-02-23

Presidenti Nishani çon në Gj.Kushtetuese ligjin e pronave: Cenon rëndë të drejtën e pronës

Kreu i Shtetit, Bujar Nishani i kërkon Gjykatës Kushtetuese pezullimin dhe shfuqizimin e ligjit të ri të pronave: "Ligji shkel Kushtetutën, bie ndesh me Konventën Evropiane të të Drejtave të Njeriut" Presidenti i Republikës i është drejtuar Gjykatës Kushtetuese për të kërkuar

8220Bllokohet8221 ligji i dhomave te tregtise
  • 2016-02-22

8220Bllokohet8221 ligji i dhomave te tregtise

brbrProjektligji i shume kundershtuar nga bizneset te cilat detyrohen te behen anetare te Dhomes se Tregtise do te kthehet per tu rishikuar Deputet e mazhorances nuk jane dakord me draftin e sjelle nga qeveria Kreu i komisionit Eduard Shalsi thote se keto ndryshime ligjore nuk permiresojne asnje she

Rusia, keqardhje që Perëndimi nuk ndal bombardimet e Turqisë
  • 2016-02-21

Rusia, keqardhje që Perëndimi nuk ndal bombardimet e Turqisë

Drafti në OKB Rusia shpreh keqardhjen që propozimi i saj për t’u dënuar bombardimet e Turqisë në territorin sirian nuk u miratua nga OKB-ja. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se është e papranueshme që të ketë veprime të tilla ushtarake nga ushtria turke. Rusia kërkoi n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama