Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Drafti i Byrosë së Hetimit: Adriatik Llalla përplaset me Haki Çakon
  • 2016-02-20

Drafti i Byrosë së Hetimit: Adriatik Llalla përplaset me Haki Çakon

Drafti i Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe referimet për korrupsion në Prokurori shkaktuan replika mes kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako. Gjatë analizës së vitit 2015, që Prokuroria për Krime të Rënda zhvilloi dje, dy drejtuesit e

Kuvendi miraton regjistrimin e emigrantëve, Caka e abstenon
  • 2016-02-19

Kuvendi miraton regjistrimin e emigrantëve, Caka e abstenon

Dule: Drafti t’i kalojë reformës zgjedhore. Blushi: Të krijohet administrata për diasporën Me 72 vota pro dhe 26 kundër Kuvendi miratoi mbrëmjen e djeshme projektligjin. Për identifikimin dhe regjistrimin e adresave të shtetasve shqiptarë që jetojnë jashtë territorit të Republik

No Pic available
  • 2016-02-19

Kryeprokurori dhe Kryepolici i shtetit përplasen për Byronë e Hetimit

Kryeprokurori Adriak Llalla dhe kreu i policisë së shtetit Haki Cako replikuan sot në lidhje me Byronë Kombëtare të Hetimit gjatë analizës për punën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Llalla ngriti shqetësim për problematikat që ka drafti i miratuar nga Qeveria, ndërsa theksoi se

Miratohet ligji per emigrantet
  • 2016-02-19

Miratohet ligji per emigrantet

brbrKreu i partise se te drejtave te njeriut Vangjel Dule ka dale kunder ligjit te qeverise per regjistrimin e emigranteve Ai akuzoi mazhorancen se me kete nisme emigranteve u hiqet njehere e pergjithmone e drejta per te votuar ne Shqiperi Por ministri i Brendshem Saimir Tahiri tha se ligji ne fakt

Biznesi kundër anëtarësimit me pagesë
  • 2016-02-18

Biznesi kundër anëtarësimit me pagesë

Dhomat e huaja të tregtisë në vendin tonë kundërshtuan dje anëtarësimin e detyrueshëm me tarifë në Dhomën e Industrisë dhe Tregtisë. Në Komisionin e Ekonomisë, përfaqësues të dhomave të tregtisë kundërshtuan tarifën për anëtarësim të detyrueshëm dhe ngritën shqetësimin

Imami, Selami e Topalli, kritika Bashës për qëndrimet ndaj Ramës
  • 2016-02-18

Imami, Selami e Topalli, kritika Bashës për qëndrimet ndaj Ramës

Grupi i PD-së, Imami, Patozi, Selami e Topalli, kritika Bashës për qëndrimet mbi reformën. Po bëjmë lojën e Ramës Lulzim Basha – “Dekriminalizimi është kusht i çdo kushti për legjitimimin e hapave të mëtejshëm që Shqipëria duhet të hedhë si për sa i përket reformë

Qeveria me plan konkret për 2016: Do arrestohen 5 % më shumë zyrtarë
  • 2016-02-18

Qeveria me plan konkret për 2016: Do arrestohen 5 % më shumë zyrtarë

Qeveria shqiptare parashikon të rrisë me 5 për qind numrin e zyrtarëve të arrestuar, të cilët janë të përfshirë në vepra korruptive në 2016. Kjo shifër është vendosur në planin e masave për 5 prioritetet e integrimit, një ndër të cilat është lufta kundër korrupsionit. Në k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama