Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Total: 7551
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.942Z

Drafti ligjor gati në muajin mars

06/02/2009  Respektimi i të drejtave të fëmijëve Respektimi i të drejtave të fëmijëve do të mbrohet tashmë me kuadrin e plotë ligjor, i cili pritet të përfundojë në muajin mars. Aktualisht Ministria e Punës do të analizojë në rang vendi gjendjen e fëmijëve të të gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.658Z

Policia Ushtarake, PD: Drafti i konsultuar me NATO-n

Siguria Noka: Krijohet një gestapo e re. Propozimi i qeverisë votohet pa opozitën “Policia ushtarake ka punuar në vakum ligjor, është një fakt i cili e bën më emergjente situatën ligjore në funksionimin e kësaj strukture të rëndësishme të FA-së”, tha Koçi Noka – 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.455Z

Publikohet drafti i reformës; ja ndryshimet që propozojnë ekspertët

Gent Ibrahimi, Bëhet publik drafti përfundimtar i ndryshimeve ligjore të ekspertëve të nivelit të lartë të reformës në drejtësi. Përveç sanksionimit në Kushtetutë të legjislacionit që lidhet me integrimin europian, dallimi mes këtij drafti dhe atij të ekspertëve të Ministrisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.871Z

Buxheti 2009, drafti ne Komisionin e Ekonomise

Buxheti i vitit 2009 ka shkaktuar debate të forta mes mazhorancës dhe opozitës në Komisionin Kuvendor të Ekonomisë. Qeveria thotë se ka hartuar një buxhet konservator dhe realist, por opozita mendon se drafti përmban rreziqe, të cilat shtohen në kontekstin e krizës globale, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.976Z

Drafti, 8% taksë për legalizimin e aseteve

Projekti i legalizimit të aseteve duket se po merr formën e plotë, pasi palët qeveri-biznes janë drejt fundit të hartimit të draftit. Burime nga të dyja palët konfirmojnë vijimin negociatave intensive për plotësimin e projektit, me qëllim për ta vënë në zbatim brenda kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.933Z

Drafti i financave lehteson bizneset nga penalitetet

p styletext-align justifyMinistria e Financave eshte treguar shume bujare persa i perket faljes se detyrimeve fiskale ne tatime dhe dogana Ne draftin e hartuar pervec se falet gjithcka deri ne vitin 2010 dhe pjeserisht deri ne 2014 parashikohet edhe fshirja e supergjobave te vendosua gjate 2015 nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.540Z

Korrektimi i sistemit zgjedhor, partitë e vogla marrin firmat, drafti në Kuvend

TIRANË-Partitë e vogla arrijnë të marrin konsensusin e dy partive të mëdha për korrektimin e sistemit zgjedhor. Drafti i paraqitur nga Milo dhe Madhi i firmosur edhe nga dy krerët kryesorë të politikës, Edi Rama dhe Sali Berisha u dorezua sot në Kuvend. Drafti i firmosuar nga kryetarët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama