Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Pastruesja që trembi deputetët pasi preku interesat e kumarit në Parlament
  • 2018-10-18

Pastruesja që trembi deputetët pasi preku interesat e kumarit në Parlament

Projektligji i propozuar nga Ministria e Financave, i hartuar në vitin 2015, do të formalizonte përfundimisht industrinë e lojrave të fatit, por ky propozim për çudi nuk u prit aspak mirë nga deputetët. Top Story solli në vëmendje debatet të cilat filluan sapo drafti erdhi ne tavolinën

Bastet / 9.000 të papunë, por goditet pastrimi i parave
  • 2018-10-10

Bastet / 9.000 të papunë, por goditet pastrimi i parave

Kryeministri përsëriti vendimin e qeverisë për të shpallur të jashtëligjshme bastet sportive, duke iu bërë thirrje sërish medieve të heqin reklamat e lojërave të fat. Bastet e kazinotë elektronike do të dalin jashtë ligjit më 31 dhjetor. Ama çdo reklamim i tyre, në çdolloj medi

Reforma zgjedhore/ Mazhoranca bën gati projektin, por pa opozitën
  • 2018-10-02

Reforma zgjedhore/ Mazhoranca bën gati projektin, por pa opozitën

Në kushtet kur opozita ka bojkotuar Kuvendin, mazhoranca ka vendosur të mos e presë pafundësisht për reformën zgjedhore dhe po përgatitet të dorëzojë draftin e saj unilateral. Opozita ka bojkotuar Kuvendin, nuk vjen në Komision, ndaj dhe ne do te paraqesim draftin tone shume shpejt dhe do

Drafti i qeverisë, taksat që ndryshojnë nga 1 janari
  • 2018-09-25

Drafti i qeverisë, taksat që ndryshojnë nga 1 janari

Paketa e re fiskale pritet të sjellë ndryshime të rëndësishme taksash duke filluar që nga 1 janari i vitit të ardhshëm. Ndonëse drafti nuk është bërë publik, Top Channel zbulon se ndryshimi kryesor është ulja e tatimit mbi dividentin. Aktualisht, norma e tatimit mbi dividentin ësht

Vetting-u si dekriminalizimi. PD: Për pasuritë e politikanëve, një ligj të veçantë
  • 2018-09-08

Vetting-u si dekriminalizimi. PD: Për pasuritë e politikanëve, një ligj të veçantë

Demokratët e kanë emërtuar nismën e tyre të fundit kushtetuese si vetting të politikanëve, por vetë ata pranojnë se bëhet fjalë më shumë për një zgjatim apo thellim të dekriminalizimit. Kjo pasi ndryshimet kushtetuese që propozon PD-ja e vënë theksin te pastërtia e figurës së p

Veliaj: Tirana do të ketë një Teatër të Ri, siç e do shumica e qytetarëve
  • 2018-09-07

Veliaj: Tirana do të ketë një Teatër të Ri, siç e do shumica e qytetarëve

Teatri i Ri Kombëtar do të ndërtohet sipas një drafti të dakordësuar me BE dhe i mbështetur mbi një proces transparent. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka siguruar se Tirana do të ketë një Teatër të Ri Kombëtar, ashtu siç në këto 3 vite ka pasur një Shesh të ri, n

Kthesë për pasaportën e dyfishtë të qytetarëve të Tirolit jugor
  • 2018-07-21

Kthesë për pasaportën e dyfishtë të qytetarëve të Tirolit jugor

Drafti i projektligjit të qeverisë austriake për shtetësi të dyfishtë për Tirolin e Jugut do të jetë gati në shtator. Gazeta Tiroler Tageszeitung e shpall këtë si një “pikë kthese” të arritur në grupin e punës në Vjenë. Qeveria austriake, megjithatë, do të kishte p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama