Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Qeverisja vendosre, Majko me projektligj për përfshirjen e diasporës
  • 2018-07-11

Qeverisja vendosre, Majko me projektligj për përfshirjen e diasporës

Përfshirja e diasporës në strukturën e qeverisjes vendore është synimi i projektligjit të propozuar nga Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, Disa ndryshime dhe shtesa në Ligjin Nr.139/2015 Për vetëqeverisjen vendore. Drafti u diskutua në mbledhjen e radhës së Këshillit Ko

Rumani, Parlamenti fal dënimet për abuzimin me detyrën
  • 2018-07-05

Rumani, Parlamenti fal dënimet për abuzimin me detyrën

Dhoma e ulët e Parlamentit të Rumanisë ka votuar për të dekriminalizuar pjesërisht veprën penale të abuzimit të detyrës, një ndryshim që mund të hedhë poshtë dënimet me burg për politikanët më të lartë të vendit dhe të mbrojë shumë të tjerë nga procedimi. Masa ka kaluar me

Mbrojtje për të dashurat, ligji i ri: Urdhër mbrojtje edhe për lidhjet afektive
  • 2018-06-21

Mbrojtje për të dashurat, ligji i ri: Urdhër mbrojtje edhe për lidhjet afektive

Nga muret e shtëpisë deri te përgjakja e rrugëve, dhuna në familje është kthyer në një shqetësim në rritje që ka shtyrë Qeverinë të ndërhyjë me një projektligj që aktualisht po shqyrtohet në komisionet e Kuvendit. Risitë janë të ndryshme, por ajo që bie në sy është se dra

Dokumenti sekret i Brukselit: Jo hapjes së negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë
  • 2018-05-26

Dokumenti sekret i Brukselit: Jo hapjes së negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë

Agjencia maqedonase e lajmeve, Makfax, ka publikuar një dokument të Brukselit, në të cilën jepet opsioni i mos çeljes së negociatave për Shqipërinë nga Bashkimi Europian. Në fakt bëhet fjalë për një draft që qarkullon nëpër qarqet e BE-së, ku vendi ynë nuk ka shumë shpresë për

Kumari u favorizua me ligj, Qeveria uli taksat për kompanitë e bixhozit
  • 2018-05-24

Kumari u favorizua me ligj, Qeveria uli taksat për kompanitë e bixhozit

Zgjerimi i industrisë së kumarit gjatë viteve të fundit është favorizuar nga ulja e taksave. Top Channel publikon dokumente zyrtarë që tregojnë se pikërisht gjatë kohës që rriti ndjeshëm taksat për të gjithë qytetarët dhe bizneset, qeveria i uli ato për kompanitë e bixhozit. Gjit

Neni i ekstradimeve, Vasili: Manja e Hysi mashtrues të pacipë
  • 2018-05-14

Neni i ekstradimeve, Vasili: Manja e Hysi mashtrues të pacipë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i ka cilësuar si mashtrues të pacipë deputetët e PS-së, Ulsi Manja e Vasilika Hysi, të cilët sipas tij nuk thonë të vërtetën sa i takon nenit 491 të ekstradimeve, në lidhje me akuzat ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir

Ekstradimet, PS: Ishte në draftin e diskutimeve, PD akuza të padrejta
  • 2018-05-14

Ekstradimet, PS: Ishte në draftin e diskutimeve, PD akuza të padrejta

Në vazhdën e denoncimit të shkeljeve ligjore që ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka bërë për të mbrojtur të vëllain trafikant droge, Partia Demokratike deklaroi disa ditë më parë se është falsifikuar nga ai në kohën kur drejtonte Komisionin e Ligjeve, kodi i procedurës penale.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama