Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
Adele, 13 gjëra që duhet të dini për divën e muzikës britanike!
  • 2018-05-09

Adele, 13 gjëra që duhet të dini për divën e muzikës britanike!

Mbretëresha sapo ka mbushur 30 vjeçe Mes Adele, muzikës dhe audiencës së saj është një histori dashurie e filluar 10 vjet më parë, kur hiti i saj i parë Hometown Glory i hapi rrugën karrierës së saj të pabesueshme. Midis albumit të saj të parë në vitin 2008 dhe albumit të saj të

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat
  • 2018-04-16

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver, i cili citon dhe pjesë ekskluzive të draftit : Në vazhdën e progresit të ar

Imami: Kryetari duhet të largohet kur humb zgjedhjet, votëbesim në çdo kohë
  • 2018-04-14

Imami: Kryetari duhet të largohet kur humb zgjedhjet, votëbesim në çdo kohë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur pasditen e sotme Kryesinë, ku është diskutuar për ndryshimet në statutin e kësaj force politike. I pranishëm në mbledhje ka qenë edhe kritiku i Bashës, Arben Imami. Ish-ministri i Mbrojtjes ka folur për mediat pas përfundimit të

No Pic available
  • 2018-04-05

Zgjerimi i bllokut, samiti BE-Ballkan rrezikon të dështojë

Samiti i Bashkimit Europian për Ballkanin Perëndimor, që do të mbahet më 17 maj në Sofje, sipas Radios Europa e Lirë rrezikon të shndërrohet në një dështim të madh për bllokun, derisa shtetet anëtare diskutojnë rreth faktit nëse takimi duhet të rezultojë me një deklaratë të pë

No Pic available
  • 2018-04-01

Të gjitha rrugët me pagesë, projekti i qeverisë për akset kryesore nacionale

Strategjia për taksimin e rrugëve në Shqipëri parashikon bërjen e kalimit me pagesë thuajse në të gjitha akset kryesore të vendit. Drafti i përgatitur nga kompania Egnatia Odos në vitin 2015, me kërkesë të qeverisë shqiptare, rekomandon vendosjen e tarifave përmes një procesi gradua

Turbina, Kumbaro: Gati për dialog. Artistët: Projektligji, sureal!
  • 2018-02-09

Turbina, Kumbaro: Gati për dialog. Artistët: Projektligji, sureal!

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka reaguar ndaj qëndrimit të sindikatës së artistëve dhe artistëve të Teatrit Kombëtar që kundërshtojnë zhvendosjen e Teatrit Kombëtar tek ambientet e reja që po bëhen tek “Turbina”, si dhe për Projektligjin për Artin dhe Kulturën. Ku

Aeroporti i Vlorës, qeveria do garantojë nga buxheti fitimet e turqve
  • 2018-01-23

Aeroporti i Vlorës, qeveria do garantojë nga buxheti fitimet e turqve

Qeveria ka hartuar me shpejtësi një projektligj, i cili autorizon ministrinë e Financave dhe atë të Infrastrukturës të nisin negociatat me konsorciumin turk që ka paraqitur ofertë për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Top Channel ka mësuar se brenda pak ditësh drafti do të miratohet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama