Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
No Pic available
  • 2018-01-03

OBSH: Varësia nga lojërat klasifikohet si sëmundje

Varësia nga lojërat për të parën herë do të renditet si çrregullim i shëndetit mendor nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Klasifikimi i saj i 11-të Ndërkombëtar i Sëmundjeve (ICD) do të përfshijë edhe gjendjen “çrregullim lojërash”. Drafti i dokumentit e përshk

No Pic available
  • 2017-11-27

Nga largimi i Ruçit prej Kuvendit, deri tek heqja e emrit të Mehmet Shehut në Ballsh, drafti i PD: Tri vite burg kush

Demokratët po finalizojnë projekligjin e dekomunistizimit, i konceptuar mbi tri shtyllat kryesore: ndalimin e propagandës dhe simboleve komuniste, përcaktimin dhe heqjen e titujve të nderit apo privilegjeve të tjera nga qeveria e shteti të personave përgjegjës për diktaturën komuniste

No Pic available
  • 2017-10-29

Zbardhet drafi final për minatorët, 10 mijë përfitues nga Statusi

Qeveria ka depozituar për shqyrtim në Kuvend projektligjin për Statusin e Minatorit, prej të cilit, për herë të parë, punonjësit e nëntokës do të kenë një trajtim të veçantë financiar dhe shëndetësor. Prej dy vitesh, ish-minatorët, Nikollë Gjoka dhe Dedë Marku, kanë punuar pë

Drafti zyrtar/ Taksa për shtëpitë 0.05%, bizneset do paguajnë 0.15% të vlerës së pronës
  • 2017-10-28

Drafti zyrtar/ Taksa për shtëpitë 0.05%, bizneset do paguajnë 0.15% të vlerës së pronës

TIRANE- Ministria e Financave ka vendosur që taksa për ndërtesat të jetë 0.05% për qytetarët dhe 0.15% për bizneset. Drafti zyrtar i projektligjit Për taksat vendore që është pjesë e paketës fiskale 2018 përcakton pikërisht këto nivele. Drafti i ligjit Siç ishte lajmëruar

No Pic available
  • 2017-10-03

Statusi i minatorit, Spahiu: Barazi sociale për punonjësit e nëntokës

Duke filluar nga mërkura, në Komisionet përkatëse do të nisë diskutimi i projektligjit për statusin e minatorit. Një fakt të tillë e informoi nga Kryesia e Kuvendit vetë iniciatori i këtij projektligji, deputeti i LSI për qarkun e Dibrës Përparim Spahiu. Spahiu: Projektligji është n

No Pic available
  • 2017-10-01

Sigurimi i detyruar i banesave: Kriteret për të përfituar dëmshpërblimin

Qeveria shpenzon çdo vit miliona euro për kompensime e dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet. Për ti dhënë fund këtij fenomeni Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare në bashkëpunim me Bankën Botërore kanë hartuar një projekligj për sigurimin e detyrueshëm të banesave për Tërmetet dhe P

No Pic available
  • 2017-09-27

Akreditimi i Universiteteve, Rektori Koni: Vlerësimi në kohën e Kules

Raporti i agjencisë britanike për akreditimet do të shihet më vëmendje të posaçme prej senatit dhe rektoratit të Tiranës. Madje Mynyr Koni shprehet për Ora News se mund ti drejtohet dhe gjykatës në rast të konstatimit të padrejtësive. Sipas tij, vlerësimi i Universitetit të Tiranës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama