Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
PD relacion për tre organet e vettingut
  • 2017-09-25

PD relacion për tre organet e vettingut

Partia Demokratike ka paraqitur një relacion mbi strukturat administrative dhe klasifikimin e pagave për tre organet e rivlerësimit, Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit, Kolegji i Apelit dhe Komisioneri Publik. Relacioni ka gjashtë pika, dhe thekson se cdo ndryshim në strukturat e organeve

No Pic available
  • 2017-09-17

Rifutet në axhendën e Kuvendit nisma që u heq dekoratat komunistëve

Në axhendën e punimeve të Kuvendit janë rifutur disa nisma të nxehta, të mbartura nga legjislatura e kaluar, por që ishin të bllokuara për shkak të polemikave të forta që prodhuan. Konkretisht, pjesë e programit të punimeve të Kuvendit, në periudhën 18 shtator deri në 13 tetor 2017

Plani i Federatës Ballkanike: Tregti pa kufij rajonalë deri në vitin 2023
  • 2017-09-17

Plani i Federatës Ballkanike: Tregti pa kufij rajonalë deri në vitin 2023

Një plan për krijimin e Federatës Ballkanike do të jetësohet deri në vitin 2020, i mbështetur me 2 miliardë euro të donatorëve. Këshilli i Koordinimit Rajonal ka vënë në zbatim masat vepruese, ku prevalon një plan i përbashkët për investimet e huaja, turizmin, transportin, energjin

Vetting në Polici, kontroll pasurive dhe miqtë kriminelë
  • 2017-09-17

Vetting në Polici, kontroll pasurive dhe miqtë kriminelë

Pronat, pastërtia e figurës që nënkupton verifikimin e zyrtarëve të policisë, nëse kanë apo jo lidhje me krimin, si dhe profesionalizmi i tyre, do të jenë tre pikat kyçe të vettingut në policinë e shtetit. Është kjo arsyeja që pas urdhrit të firmosur, e diela e gjeti në punë Min

Koreja e Veriut kërcënon Trump: Dhimbje të mëdha nëse ka sanksione
  • 2017-09-11

Koreja e Veriut kërcënon Trump: Dhimbje të mëdha nëse ka sanksione

SHBA-të do ta paguajnë çmimin e nevojshëm dhe do të ndiejnë dhimbjet më të mëdha e vuajtjet më të forta nëse do të vendosin sanksione të reja dhe të rënda. Është kjo deklarata e ministrit të Punëve të Jashtme të Koresë së Veriut. Sipas burimeve diplomatike, SHBA-të do të he

No Pic available
  • 2017-09-06

Parlamenti i Maqedonisë hap debatin për gjuhën shqipe

Një projekt-ligj mbi përdorimin e gjuhëve në Maqedoni hyri në procedurë parlamentare, duke shkaktuar debate midis ligjvënësve opozitarë dhe mbështetësve të tij. Ndonëse propozimi nuk emërton gjuhën shqipe por “gjuhën që flitet nga të paktën njëzet përqind e popullatësR

Thatësira ndryshon buxhetin. 40 mln USD për enegjinë e zjarret
  • 2017-08-16

Thatësira ndryshon buxhetin. 40 mln USD për enegjinë e zjarret

Thatësira e gjatë e ka detyruar qeverinë të ndërhyjë për të ndryshuar buxhetin e shtetit. Top Channel zbardh aktin normativ të Ministrisë së Financave, i cili ndryshon buxhetin e këtij viti veçanërisht në dy zëra: mbështetjen për energjinë dhe fondin rezervë. Sipas draftit të r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama