Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
No Pic available
  • 2017-08-02

Qeveria nuk i dha dritë jeshile ligjit për gjuhën shqipe

Ligji për përdorimin e gjuhës shqipe do të ripërpunohet dhe pritet që të kalojë në seancë qeveritare pas festës së Ilindenit. Në seancën e fundit që zgjati deri mbrëmë vonë, propozim ligji ka ngecur tek formimi i organeve të reja të Agjencisë për zbatimin e gjuhëve dhe tek Ins

No Pic available
  • 2017-07-11

Bota ka pritur këtë normë ligjore për 70 vjet

Të premten, Kombet e Bashkuara miratuan traktatin e parë që imponon një ndalim total të armëve bërthamore. Me Korenë e Veriut që haptazi po vazhdon të testojë arsenalin e raketave balistike ndërkontinentale, secila e aftë të mbajë një kokë bërthamore, vendimi nuk mund të jetë më

Rama publikon platformën e bashkëqeverisjes me qytetarët. Çfarë përmban ajo
  • 2017-07-10

Rama publikon platformën e bashkëqeverisjes me qytetarët. Çfarë përmban ajo

 Kryeministri i vendit, Edi Rama e ka nisur këtë të hënë me postimin e një drafti që e quan Platformën e bashkeqeverisjes me qytetarët shqiptarë Me anë të një postimi në profiling e tij në Facebook, Rama i fton qytetarët shqiptarë të regjistrohen http://shqiperiaqeduam.al/

No Pic available
  • 2017-05-25

Krasniqi: Të vegjëlit pranuan lojën Rama-Basha, u vetëpërdorën

Teksa partitë e vogla kanë shprehur pakënaqësi për pamundësimin e koalicioneve parazgjedhore, analisti Afrim Krasniqi thotë se partitë prezente në tryezën Rama-Basha u përdorën me kënaqësi nga loja e tyre. Në studion e lajmeve të Ora News, ai shprehu keqardhje që për zgjedhjet e 25

Përfundon takimi në Kryesinë e Kuvendit, opozita: Ok për McAllister
  • 2017-05-18

Përfundon takimi në Kryesinë e Kuvendit, opozita: Ok për McAllister

Përfaqësuesit e partive të opozitës, në përfundim të takimit me ata të mazhorancës në Kryesinë e Kuvendit për gjetjen e një zgjidhjeje për krizën politike, kanë përcjellë mesazhin se mbështesin paketën McAllister për të tejkaluar ngërçin. Mimoza Hafizi, LIBRA: Insistojmë n

No Pic available
  • 2017-05-18

Çollaku: SHBA-të deklaratë të fortë në rast se Rama spranonte marrëveshjen

Kreu i Departamentit të Politikës së Jashtme të PD-së Kreshnik Çollaku thotë se Departamenti i Shtetit do të bënte një deklaratë të fortë nëse kryeministri Rama nuk do të pranonte marrëveshjen me Partinë Demokratike. Sipas tij, marrëveshja është propozim i tyre. Pjesë nga biseda

No Pic available
  • 2017-05-15

Parlamenti grek ftohet në votojë paketën e masave të reja

Në parlamentin grek fillon të hënën diskutimi i paketës së masave të reja që përmban marrëveshja e arritur me kreditorët, më herët këtë muaj.Drafti përkatës ka më shumë se 900 faqe. Edhe pse deputetë të maxhorancës kanë shprehur pakënaqësinë dhe kundërshtimin për masat e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama