Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
No Pic available
  • 2017-04-27

Veliaj: Qeveria të japë më shumë para për Tiranën

Në kohën kur vijon diksutimi i ligjit për vetëfinancimin e pushtetit vendor, Kryetari i Bashkisë së Tiranës iu drejtua parlamentit me dy propozime. I pari është drafti për një ligj të posaçëm për kryeqytetin për mënyrën se si ndahen të ardhura nga qeveria. Tirana që ka numrin më

No Pic available
  • 2017-04-20

Ligji i përgjimeve, i zhvishen kompetencat Prokurorit të Përgjithshëm

Prokurori i Përgjithshëm nuk do të jetë më autoriteti, i cili do të shqyrtojë, miratojë apo refuzojë kërkesat e institucioneve të parashikuar me ligj, për përgjimin e telefonatave, suvejimit me video, të bisedave në vende publike dhe private. Në draftin e ri per komunikimet elektroni

No Pic available
  • 2017-04-18

Komisioni i ligjeve nuk miraton shtyrjen e koncesionit të bakrit

Shtyrja me 12 vite e koncesionit të nxjerrjes së bakrit është kundërshtuar nga deputetët e majtë në Komisionin e Ligjeve. Drafti u paraqit nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë sipas së cilës koncesionari i ka përmbushur detyrimit ndërsa shtyrja e afatit do të sillte efekte pozitiv

No Pic available
  • 2017-04-12

Qeveria miraton pr/ligjin për strehimin social, kategoritë që përfitojnë

Këshilli i Ministrave miratoi sot projektligjin Për strehimin social, propozuar nga Ministria e Zhvillimit Urban. Ky projektligj vjen në kuadër të prioritetit të Qeverisë Shqiptare për strehimin social, për vetë impaktin dhe ndjeshmërinë e lartë që kjo çështje ka për qytetarët. Min

No Pic available
  • 2017-04-11

PPP për strehimin social, Gjermeni: Drafti kalon të mërkurën në qeveri

Qeveria ditën e mërkurë pritet të miratojë projekligjin e ri për strehimin social. Ndryshimet ligjore parashikojnë dyfishim të familjeve përfituese me 6 programe strehimi. Drafti i ri parashikon se ndërtuesit privatë do të kalojnë 5% të sipërfaqes së ndërtimit për fondin publik të

No Pic available
  • 2017-04-06

Sulmi kimik, Rusia veto rezolutës, nuk ka sanksione për qeverinë Assad

Këshilli i Sigurimit nuk ka mundur që të miratojë një rezolutë që parashikonte vendosjen e sanksioneve për qeverinë Assad për shkak të sulmit të dyshuar me armë kimike, teksa edhe njëherë drafti është bllokuar nga vetoja e Rusisë. Ambasadorja e ShBA e cilësoi këtë veprim si një

No Pic available
  • 2017-04-01

Tusk-Britanisë: Progres dhe pastaj bisedime për tregtinë e lirë

Draft-udhëzimet e Bashkimit Europian për procesin Brexit përjashtojnë bisedimet për tregti të lirë me Mbretërinë e Bashkuar përpara se të bëhet progres i mjaftueshëm mbi të tjera çështje. Dokumenti i prezantuar nga Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk do të duhet të aprovo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama