Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7526 / time 0.003 / keyword[0] drafti / docs[0] 7526 / hits[0] 11124 /
No Pic available
  • 2017-03-31

BE-ja përcakton strategjinë Brexit

BE-ja ka përcaktuar strategjinë Brexit, duke sugjeruar se bisedimet e tregtisë me Mbretërinë e Bashkuar mund të fillojnë pasi të ketë “progres të mjaftueshëm”,me marrëveshjen e ndarjes.  Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka bërë të qartë se Britania duhet

No Pic available
  • 2017-03-22

Ushtria e Kosovës votohet pas zgjedhjeve në Serbi?

Sipas mediave kosovare, projektligji që parashikon transformimin e FSK-së në një forcë të mirëfilltë të armatosur do të proçedohet në Kuvend pas mbajtjes së zgjedhjeve presidenciale në Serbi, që janë parashikuar të zhvillohen në datë 2 Prill.Ende nuk ka një konfirmimim zyrtar pë

No Pic available
  • 2017-03-22

Statusi i minatorit, shpërblim financiar pas ndërprejes së punës për 5 vjet

Pas punonjësve të industrisë së naftës, janë minatorët ata të cilët do të përfitojnë status të ri dhe të drejta ligjore. Projektligji i ri i mbërritur në Kuvendin e Shqipërisë përcakton se pas ndërprerjes së punës minatorët përfitojnë shpërblim financiar deri në 5 vjet dhe

No Pic available
  • 2017-03-21

Tërhiqet LSI, Kadeli: Drafti për ekspertin fiskal do rishikohet

Drafti ligjor për ekspertin fiskal, i propozuar nga deputeti i LSI Gjovalin Kadeli mund të tërhiqet nga axhenda e diskutimeve në komsioniet parlametnare për tu rishikuar. Pas kundërshtive të hasura nga grupet e interesit, projektligii për ekspertin fiskal do të konsultohet edhe me këta ta

No Pic available
  • 2017-03-20

Kadeli nuk shkon të prezantojë ekspertin fiskal, Braçe e paralajmëron

Drafti ligjor për ekspertin fiskal, i depozituar nga deputeti i LSI Gjovalin Kadeli rrezikon të tërhiqet mbrapsht. Shkak është bërë mungesa e Kadelit në Komisionin e Ekonomisë, ku ishte parashikuar të mbahej seanca dëgjimore me grupet e interesit. Braçe: Ky nuk është propozim i Këshil

No Pic available
  • 2017-03-18

Mustafa shuplakë Thaçit: Ska ushtri pa Amerikë

Themelimi i Ushtrisë së Kosovës ka përçarë Qeverinë e Kosovës. Kryeministri, Isa Mustafa, ka dalë kundër nismës së Presidentit Hashim Thaçi për transformimin e FSK-së në Ushtri nëpërmjet ndryshimeve ligjore. Sipas Mustafës nuk do të ketë formim të Ushtrisë pa u koordinuar me A

No Pic available
  • 2017-03-16

Reforma në drejtësi, Berisha tregon mesazhin që i përcolli Vlahutin

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se krah Ramës për draftin e reformës në drejtësi u rreshtuan edhe dy ambasadorët. Lu dhe Vlahutin. Berisha tregoi edhe mesazhin që i kishte thënë Vlahutin, se po destabilizon vendin.  Berisha tha se drafti i reformës në drejtësi është bërë nga s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama