Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtesi

Total: 8027
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.482Z

Miratohet ne parim reforma ne drejtesi

brbr2 vjet pas ngritjes se komisionit te posacem per reformen ne drejtesi te gjithe palet kane votuar ne parim me konsensus draftin e ndryshimeve kushtetuese Por opozita ka sqaruar se kjo vote nuk nenkupton miratimin final te reformes ne drejtesi pasi ende ka disa ceshtje qe nuk jane zgjidhur br Edu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.566Z

Ambasadoret per reformen ne drejtesi

brbrGjyqesori shqiptar vuan nga korrupsioni ndersa reforma ne drejtesi eshte porta nga ku kalohet per tu anetaresuar ne Bashkimin Evropian Apeli i eshte dhene politikes shqiptare nga disa prej ambasadoreve me te rendesishem ne Tirane Me i drejtperdrejt ne lidhje me korrupsionin ka qene ambasadori b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.616Z

Tryeza per reformen ne drejtesi

brbrDeputeti i Partise Demokratike Eduard Halimi tha se reforma ne drejtesi nuk mund te vazhdoje te miratohet me kartone deputetesh te cilet kane rekorde kriminale Pas takimit mbi reformen ne drejtesi te thirrur nga ambasadorja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin Halimi deklaroi se mazhoranca nuk i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.975Z

BE Zbatoni reformen ne drejtesi

brbrMiratimi i reformes ne drejtesi konsiderohet nga Brukseli si guri i themelit ne rrugen e Shqiperise drejt Bashkimit Europian por integrimi do te varet nga zbatimi i saj Ky eshte nje moment i vecante per vendin dhe kete e tregoi edhe pjesemarrja e kryeministrit Rama ne takimin e VIII te Keshillit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.393Z

Gjinushi: S'ka reforme ne drejtesi

Kryetari i PSD-se Skender Gjinushi ne nje prononcim per mediat eshte shprehur se Sali Berisha nuk eshte fajtori kryesore per degradimin e reformes ne drejtesi. "Qeveria e Berishes nuk mund te fshihet pas NATO-s dhe SHBA-se, qe jane dhe mbeshtetesit dhe sponsorizuesit kryesore te anetaresimit tone ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.844Z

Gjykata Speciale sjell drejtesi

brbrKosova duhet te vendose drejtesi permes themelimit te Gjykates Speciale Ky ka qene mesazhi i pare qe ambasadori i iri amerikan i Gregory Delawie ka percjelle per shtetin me te ri ne Ballkan pak pas betimit te tij ne nje ceremoni ne departamentin amerikan te shtetit Diplomati i ri amerikan i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.860Z

Konstituohet Komisioni per Reformen ne Drejtesi

0 brbr brbrKuvendi i Shqiperise ka ngritur zyrtarisht Komisionin e posacem per Reformen ne Drejtesi Edhe pse pa pranine e opozites e cila u ftua te merrte pjese kjo ishte mbledhja e pare e konstituimit Kryetari i Kuvendit Ilir Meta me rastin e mbledhjes se pare te ketij Komisioni tha se kjo eshte n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama