Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtesi

Total: 8027
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.684Z

Progres me reformen ne drejtesi

brbrShqiperia ka bere progres me reformen ne drejtesi dhe tani pritet certifikimi i draftit nga Komisioni i Venecias Zvkryeministri Niko Peleshi duke iu referuar raportit te Komisionit Europian thote se aty vleresohen hapat e marra per ndryshimin e sistemit te gjyqesorit brbr brbrFjala e plote e Nik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.195Z

Reforma ne drejtesi gur themeli

var fbShare url httpvizionplusalreforma-ne-drejtesi-gur-themelisize smallbrbrOpinioni i Komisionit te Venecias mbi ligjin e Vetingut sipas ambasadorit britanik Duncan Norman duhet te degjohet dhe respektohet nga te gjitha partite politike ne Shqiperi Nga Kukesi diplomati britanik tha se reforma ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.657Z

Ngerci i reformes ne drejtesi

brbrOptimizmi i mbremjes se 23 marsit per miratimin e reformes ne drejtesi eshte harruar dhe 2 kampet politike nuk po arrijne te gjejne gjuhen e perbashket per te rinisur dialogun ne Komisionin e Posacem Ne seancen e se enjtes socialistja Valentina Leskaj iu drejtua kryetarit te kuvendit Ilir Meta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.278Z

Reforma ne drejtesi futet ne kalendar

brbrMazhoranca eshte e vendosur ta coje para reformen ne drejtesi duke kerkuar ne konferencen e kryetareve miratimin e ndryshimeve kushtetuese ne 21 korrik si dhe kalimin brenda ketij sesioni te 7 ligjeve qendrim ky qe ka hasur ne kundershtimin e opozites Votimi eshte formal pasi maxhoranca i ka vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.021Z

Mblidhet komisioni i reformes ne drejtesi

0 brbr brbrMinistri i Drejtesise Nasip Naco i ka bere thirrje opozites te behet pjese e reformes ne drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.482Z

Miratohet ne parim reforma ne drejtesi

brbr2 vjet pas ngritjes se komisionit te posacem per reformen ne drejtesi te gjithe palet kane votuar ne parim me konsensus draftin e ndryshimeve kushtetuese Por opozita ka sqaruar se kjo vote nuk nenkupton miratimin final te reformes ne drejtesi pasi ende ka disa ceshtje qe nuk jane zgjidhur br Edu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.566Z

Ambasadoret per reformen ne drejtesi

brbrGjyqesori shqiptar vuan nga korrupsioni ndersa reforma ne drejtesi eshte porta nga ku kalohet per tu anetaresuar ne Bashkimin Evropian Apeli i eshte dhene politikes shqiptare nga disa prej ambasadoreve me te rendesishem ne Tirane Me i drejtperdrejt ne lidhje me korrupsionin ka qene ambasadori b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama