Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtoria

Meta: total 1000 / total_found 25407 / time 0.011 / keyword[0] drejtoria / docs[0] 25407 / hits[0] 35739 /
Salianji: Je më keq se Hekuran Isai. Lleshaj: Faleminderit për metaforën
  • 2019-02-06

Salianji: Je më keq se Hekuran Isai. Lleshaj: Faleminderit për metaforën

Komisioni i Medias dhe Edukimit ka qenë i thirrur ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, për të dhënë sqarime lidhur me dhunën policore të ushtruar ndaj studentëve, në ambientet e fakultetit. Seanca është shoqëruar me debate dhe  deputeti i PD-se, Ervin Salianji ka kërkuar të dije ng

I vdes i ati, leje e veçantë për të fortin e Shkodrës
  • 2019-02-01

I vdes i ati, leje e veçantë për të fortin e Shkodrës

Të fortit i Shkodrës, Safet Bajri, i është dhënë lejë për 6 orë për shkak se mori pjesë ditën e sotme në funeralin e të atit, i cili kishte ndërruar jetë një ditë më parë. Ka qenë Drejtoria e Burgjeve ajo që i ka dhënë leje të veçantë Bajrit, pas miratimit të Prokurorisë

Procedura të reja për targat e provës, nga 1 shkurti
  • 2019-01-29

Procedura të reja për targat e provës, nga 1 shkurti

Nga data 1 shkurt, targat e Provës do të jepen me regjistër të veçantë dhe në sistem. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka marrë të gjitha masat që aplikimi dhe ndjekja e procedurës të bëhet në mënyrë të shpejtë dhe të saktë me qëllim shmangien e von

Shqipëria bie në depresion, 70% e të rriturve kanë probleme
  • 2019-01-28

Shqipëria bie në depresion, 70% e të rriturve kanë probleme

Depresioni është një gjendje komplekse mendore dhe emocionale, e lidhur zakonisht me të qenët i trishtuar, humor të keq që ndikon negativisht tek produktiviteti mendor dhe lëvizjet. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, përqindja e popullsisë globale me depresion vlerësohet t

Heroina, afër shkollave, përdoruesi: E kam pasur këmbën të infektuar nga droga
  • 2019-01-28

Heroina, afër shkollave, përdoruesi: E kam pasur këmbën të infektuar nga droga

Bashkëpunëtori i Fiks Fare tha se në vitin 2019, ishte më kollaj sesa të blesh një paketë cigaresh. Kjo, sepse për paketën e cigareve mbyllen dyqanet dhe ske ku gjen, kurse për heroinën mjafton të lëvizësh nëpër lagje dhe do ta gjesh dikë. Shumica prej nesh e dinë se ku lëviz. Në

Karta e identitetit, Ministria e Brendshme merr vendimin e rëndësishëm
  • 2019-01-26

Karta e identitetit, Ministria e Brendshme merr vendimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të lartë të aplikimeve për karta ID dhe për tu ardhur në ndihmë qytetarëve, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për Tiranën dhe disa prej qyteteve kryesore të vendit, gjatë ditës së shtunë, datë 26 ja

Kujdes, mot i keq në vend, dallgë deri në 8 ballë
  • 2019-01-26

Kujdes, mot i keq në vend, dallgë deri në 8 ballë

Drejtoria e Përgjithshme Detare, nëpërmjet një njoftim i zyrtar thekson se të hënën priten stuhi të fuqishme në det. Pritet që i gjithë bregdeti shqiptar të përfshihet nga erëra të fuqishme, të cilat do të krijojnë dallgë 7-8 ballë. Drejtoria e Përgjithshme Detare informon Lund