Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsia

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.000 / keyword[0] drejtsia / docs[0] 135 / hits[0] 177 /
MALTA, NË RRUGËN DREJT NJË ISHULLI TË MAFIES?
  • 2017-11-07

MALTA, NË RRUGËN DREJT NJË ISHULLI TË MAFIES?

M s voni m 16 tetor 2017 shteti mesadhetar Malta humbi pafajsin e tij n syt e opinionit ndrkombtar. Gazetarja 53 vjeare Daphne Caruana Galizia u vra me nj vetur bomb. M par ajo kishte mar disa her krcnime me vdekje.  Ajo kishte investiguar lidhur me implikimet e mundshme t familjes s kryeministrit

No Pic available
  • 2017-11-06

Malta, n rrugn drejt nj ishulli t mafias?

Vrasja e nj gazetareje investigative, besojn gjithnj e m shum maltez, tregon q sistemi n shtetin ishull nuk sht n rregull. Qytetart nga qeveria aktuale nuk presin as zbardhjen e rastit dhe as prmirsim. M s voni m 16 tetor 2017 shteti mesadhetar Malta humbi pafajsin e tij n syt e opinionit ndrkombta

Babai i Ergi Dinit leter Ylli Manjanit pas lirimit te Uardes
  • 2017-01-16

Babai i Ergi Dinit leter Ylli Manjanit pas lirimit te Uardes

brbrDuket se falja e denimit per Uarda oten qe shkaktoi aksidentin ku mbeti i vdekur djali i zevendesministrit te Brendshem Avenir Peka ka shkaktuar nje vale reagimesh ne rrjetet sociale por jo vetem Ne nje postim ne faqen e tij ne Facebook babai i Ergi Ndinit Dashamir Ndini i ka derguar nje leter p

Këngëtari kosovar: Ish-gruaja më vrau vajzën
  • 2016-08-11

Këngëtari kosovar: Ish-gruaja më vrau vajzën

Këngëtari kosovar Agon Abdullahu 3 javë pas martesës u nda nga bashkeshortja Kristela Gjoka. Ai e ka akuzuar modelen se ajo ka përfituar nga pasuria e tij dhe se nuk e ka dashur. Ndërsa së fundmi ka publikuar një akuzë të rëndë të shoqëruar edhe me foto, në të cilën tregon se vajza

No Pic available
  • 2016-05-22

SHKAM!

Rubrika/Në gjuhën tonë të bukur: shqip 1.Pas një komenti rreth shkrimit "Gegë, Gogë dhe Gigë", botuar me 10 maj, z. Z. Mamuti thotë se dëshiron me ditë prejardhjen e fjalës shkam, të cilën e shtjellon saktë: mjet shpie për t'u ulë, nji copë druni e dhenun me mjeshtri, me tre

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie d

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe snajperist rreth godins parlamentare, gazlotsjellsi i opozits n salln plenare dhe rrugt e mbushura me protestues q duan ta parandalojn kt zgjedhje. Kt imazh ofroi Kosova n ditn q Hashim Thaç

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama