Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsia

Total: 128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Kërkohej për drogë në Itali, pranga 35-vjeçarit

Shkodr Policia e Shkodrs ka prangosur n ort e para t mngjesit t djeshm Alert Limanin, 35 vje, banues n lagjen “Kongresi i Prmetit” t ktij qyteti. Msohet se shtetasi n fjal ka qen person i shpallur n krkim nga drejtsia italiane pr “trafikim t lndve narkotike”. Sipas policis s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Kosovari i arrestuar në Rinas, në shtator ekstradohet në SHBA

Gjykata Byroja Federale e Hetimeve, FBI, ka krkuar urgjentisht ekstradimin e shtetasit kosovar, Xhelal Sherifi, n SHBA, i arrestuar disa dit m par n Aeroportin e Rinasit n Shqipri. N nj koh rekord, drejtsia amerikane i ka paraqitur Prokuroris s Prgjithshme Shqiptare t gjith dokumentacionin ku 25-vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Topi: Drejtsia korrupsion aktiv, momenti pr ndryshim

Po zhvillon punimet n ditn e saj t dyt Konferenca Gjyqsore ku do t votohen edhe dy antart e rinj t Kshillit t lart t Drejtsi. Pjesmarrs n kt konferenc t organizuar sht edhe Presidenti Bamir Topi, i cili ka vlersuar se ky moment sht thelbsor pr avancimin e reforms n sistemin e drejtsis. Topi nuk l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Arrestohet autori i vrasjes s 46 vjearit Bega

Nj 24 vjear nga Durrsi u arrestua t premten n mngjes, si autor i vrasjes me arm zjarri t shtetasit Hysen Bega , mbrmjen e djeshme n qytetin e Shijakut. Burime nga policia e Shijakut bn t ditur se 24 vjeari Nazmi Ramilli nga fshati Hardhisht i Durrsit u shoqrua mbrmjen e djeshme n komisariatin e poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Falsifikoi dokumente, pranga

Librazhd (start)- Policia e Elbasanit ka ndaluar sot dy shtetas, t akuzuar pr falsifikim dokumentesh dhe shprdorim detyre. Operacioni i koduar Sopoti, u ka vn prangat shtetasve Fatmir Venetiku, 41 vje, me banim n Librazhd, si dhe Bashkim Hoxha, 50 vje, lindur n Zdrajc dhe banues n Librazhd. Vene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Grdeci, Withers: Prgjegjsit t dnohen pavarsisht statusit politik

N nj aktivitet t Prokuroris t Prgjithshme, Ambasadori i SHBA-ve n Tiran, John Withers ka prqndruar fjaln e tij srish mbi tragjendin e Grdecit. Withers ka krkuar q t bhet sht e mundur pr t zbardhur ngjarjen deri n fund dhe t dnohen prgjegjsit e saj. Ambasadori amerikan u shpreh i bindur se prgjegjsit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Ina Rama: Goditje krimit

N analizn 9 mujore t Prokuroris, kryeprokurorja Ina Rama deklaroi se institucioni i Prokuroris sht nj institucion i pavarur dhe si i till, ai duhet t bazohet vetm mbi Kushtetutn dhe ligjin. Kryeprokurorja Rama, para prokurorve, iu krkoi atyre q askush t mos shptoj nga vnia prpara ligjit, ndrsa ka th

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama