Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsia

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.000 / keyword[0] drejtsia / docs[0] 135 / hits[0] 177 /
No Pic available
  • 2010-08-20

Zgjerohet harta e trafikut të automjeteve

Pas Italis, edhe Gjermania, Anglia e Greqia krkojn informacione pr mjetet motorike Zgjerohet harta e importit t automjeteve nga vendet perndimore drejt Shqipris dhe si rrjedhoj shum prej tyre vijn n mnyr “klandestine”. Nga informacionet periodike t Prokuroris s Prgjithshme vihet re se, p

No Pic available
  • 2010-08-20

Prokuroria e Barit: 17 shqiptarë dyshohen për trafik automjetesh

Itali Grabitjet e mjeteve motorike vazhdojn t jen problem pr drejtsin italiane, e cila ka marr t dhna se shum nga kto mjete t “klonuara” qarkullojn lirshm n Shqipri. N kuadr t procedimit penal me numr 3779 t vitit 2008, prokuror dhe hetues nga Prokuroria e Barit, Itali, kan kryer &ldquo

No Pic available
  • 2010-08-19

Helsinki: Politika ti lërë vendin drejtësisë

Deklarata e KSH-s pr ngjarjen e Himars Komiteti i Helsinkit krkoi dje q t jet drejtsia ajo q t jap gjykimin e saj pr ngjarjen e javs s kaluar n Himar ku 35-vjeari Aristotel Guma, nga ky qytet, vdiq pasi u godit me makin nga nj grup t rinjsh, me t cilt dyshohet se kishte pasur m par nj grindje. N de

No Pic available
  • 2010-08-19

Kërkohej në Çeki, kapet në Morin shtetasi i Kosovës

Kuks Krkohej nga drejtsia eke, bie n prangat e policis kufitare t Morinit. Burimet zyrtare t policis bjn t ditur se mbrmjen von t s marts, forcat e policis s Kufirit dhe Migracionit n bashkpunim dhe me ato t Drejtoris s Policis s Qarkut Kuks kan arrestuar nj shtetas t Kosovs i cili ishte shpallur n

No Pic available
  • 2010-08-19

Athina dënon përdorimin e ngjarjes së Himarës

Segment t caktuar n Shqipri po prpiqen t politizojn ngjarjen e Himars pr t krijuar tensione dhe trazira. Deklarata sht e ministrit t jashtm grek, Dimitris Drucas, egjat nj interviste n televizionin grek Skaj, si nj mesazh i qart dhe prgjigje e fort e subjekteve politike apo individve t caktuar q kto

No Pic available
  • 2010-08-18

Kosovarët e arrestuar në Shqipëri shihen si të huaj

Ngri Nuk ka marrveshje pr transferimin e t krkuarve midis dy vendeve Shtetasit kosovar t arrestuar n vendin ton shihen si “t huaj”. Midis dy vendeve shqipfolse nuk ka nj marrveshje pr transferimin e t dnuarve dhe t arrestuar, ka ka sjell nj ngr pr dhjetra kosovar t prangosur n pikat e k

No Pic available
  • 2010-08-18

Kosovari i arrestuar në Rinas, në shtator ekstradohet në SHBA

Gjykata Byroja Federale e Hetimeve, FBI, ka krkuar urgjentisht ekstradimin e shtetasit kosovar, Xhelal Sherifi, n SHBA, i arrestuar disa dit m par n Aeroportin e Rinasit n Shqipri. N nj koh rekord, drejtsia amerikane i ka paraqitur Prokuroris s Prgjithshme Shqiptare t gjith dokumentacionin ku 25-vj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama