Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsia

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.000 / keyword[0] drejtsia / docs[0] 135 / hits[0] 177 /
No Pic available
  • 2010-07-02

...Jo gabime, zoti diktator, por janë kryer faje dhe krime të dënueshme!

Nse do t ndiqet filli i lvizjeve politike koht e fundit n vendin ton, qoft edhe a prima vista, menjher t vriten syt tek daljet e shpeshta t fotove t qeshura t Ramiz Alis npr gazetat e majta, ku ai jep intervista, duke na treguar historit e vrteta t Shqipris e t shqiptarve gjat diktaturs komuniste.

No Pic available
  • 2010-06-18

Më mirë vonë se kurrë - shembulli britanik

T martn n Londr, Komisioni i Posam Hetimor britanik Saville (emruar pas Lordit Saville, kryetar i komisionit) i caktuar pr t zbuluar t vrtetn n lidhje me masakrimin e 13 personave, protestues paqsor nga trupat britanik n Londonderry t Irlands Veriore n vitin 1972, botoi m n fund raportin prej 5000

No Pic available
  • 2010-06-13

Elizabeth Bathory, misteri i konteshës gjakpirëse të Hungarisë

Ajo çka është e vërtetuar për të, ishte se viktimat e saj ishin shpesh fshatare që shkonin në kështjellën e saj me premtimin e një pune që paguhej mirë si shërbëtore, por kishte mes tyre edhe viktima të tjera, të cilat ishin bijat e fisnikërisë së vogël, që dërgoheshin në kë

Britani, debate për ekstradimin e shqiptarit
  • 2010-06-03

Britani, debate për ekstradimin e shqiptarit

Kryeministri britanik David Cameron do të shikojë personalisht të gjithë procedurën e ndjekur nga drejtsia italiane, e cila i kërkon Anglisë ekstradimin e një shqiptari të dënuar në mungesë për vrasje. Cështja e ekstradimit të 29 vjecarit shqiptar Edmon Arapi është disku

Drejtsia, kritika prokuroris
  • 2010-06-01

Drejtsia, kritika prokuroris

Ministri i Drejtësisë Bujar Nishani ka evidentuar dy probleme të Prokurorisë gjatë kontrollit të ushtruar nga inspektorët e tij. Sipas Nishanit, në vitin 2009, per te cilen behet fjale raporti verehet mosapelimi i masave të sigurise ne rastet kur gjykata i liron ata, si edhe pu

No Pic available
  • 2010-06-01

Kriza morale, më e rëndë se kriza ekonomike në Greqi

N Greqi, problem nuk jan vetm borxhet, por edhe korrupsioni i thell i klass politike. Ish-ministri i Transporteve, Tasos Mandelis, pohoi para Komisionit Hetimor Parlamentar se ka marr nga Siemens 425.000 marka. Ish-ministri socialist i Transporteve, Tasos Mandelis, i mandatit t par t qeverisjes 7-

No Pic available
  • 2010-05-30

Dekretet, ish-të përndjekurit, thirrje Topit: Tregohu i përgjegjshëm

Ish-t prndjekurit politik ndjehen t zhgnjyer nga Presidenti Bamir Topi, nga praktika e tij e zgjedhjes n krye t drejtsis t njerzve t inkriminuar me diktaturn komuniste. Ata i bn dje thirrje Presidentit q t jet i prgjegjshm n dekretime dhe t mos prdor luft t heshtur me Parlamentin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama