Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsia

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.000 / keyword[0] drejtsia / docs[0] 135 / hits[0] 177 /
No Pic available
  • 2010-05-22

Shkoni drejt e në ferr çuna...

Nse ka ekzistuar ndonjher ideja dhe ideali i bots s prmirsueshme me akorde muzikor, e gjith kjo ide n vitet 70 ka vdekur bashke me Hendrix, Joplin, Brian Jones, me festivalin e Woodstock a me Kennedy. Ndrkoh lufta n Vietnam vazhdon e n vitet e ardhshme t gjith ata q besonin se mund ta ndalnin do b

No Pic available
  • 2010-05-14

Kur pushteti zgjedh viktima për interesat e veta!

Instituti i Dialogut & Komunikimit ka prezantuar dje një shkrimtar aktual që shkruan në gjuhën katalane. Për herë të parë në shqipe romani Senjoria i Jaume Cabre, përkthyer nga shkrimtari Bashkim Shehu Arsyet pse nj shkrimtar mbushet plot knaqsi, kur takon nj lexues

No Pic available
  • 2010-04-26

Neutro si Norrie

Kush sht Norrie? Me pak fjal sht rruga e mesme, pr ata q nuk din n jan burra apo gra. Megjithse Schonberg ka thn: “Rruga e mesme sht e vetmja q nuk t on n Rom”. Norrie sht i pari njeri i vetdeklaruar as burr as grua, i cili arriti t bindte (edhe pse vetm pr pak koh) autoritetet prkatse

No Pic available
  • 2010-04-25

Emërimet, Ndregjoni: Gjyqtarët e komunizmit, jo në gjykata

Ish-të përndjekurit i bëjnë thirrje Presidentit Bamir Topi të mos emërojë në gjykata gjyqtarë apo prokurorë që kanë qenë në këto struktura gjatë kohës së regjimit komunist Zoti Ndregjoni, Presidenti Bamir Topi ka nisur tashm diskutimet pr emrimin e gjyqtarve n Gj

No Pic available
  • 2010-04-23

Ekzorcizmi i nevojshëm për demonët e së kaluarës

“N kt vend asnj flet nuk lviz pa e marr vesh un m par”. Augusto Pinochet Gjykata Kushtetuese e Shqipris, para tri javsh shpalli antikushtetues ligjin e lustracionit, t miratuar nga qeveria shqiptare muaj m par. Ky lajm kaloi n heshtje n opinionin shqiptar, duke qen se aktualiteti kry

No Pic available
  • 2010-04-17

Toro: Vendimet e qeverisë, përgjigje për 8 mijë dosje

Të ndëshkohen vjedhësit e tokës me dokumente false Kryetari i shoqats “Pronsi me Drejtsi”, Agim Toro, mbshtet vendimet e fundit t qeveris pr riorganizimin e puns s Agjencis s Kthimit dhe Kompensimit t Pronave. Sipas tij, n kt mnyr zhbllokohet procesi, i cili ka qen i

No Pic available
  • 2010-04-14

PS, dy muaj radikalë kundër Shqipërisë

Deri m 2 qershor… Nse drejtsia do t vazhdoj udhn e saj t kontrollit e respektit t ligjit, shum dosje, shum shtje q i prkasin periudhs zgjedhore t qershorit t kaluar, t cilat kan objekt padie, do t jen maratona e re gjyqsore. Tani q prokuroria ka drguar dosje n gjykat, q prokuroria ka marr n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama