Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsis

Total: 690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Pavarsia e drejtsis dhe lufta ndaj krimit te organizuar

Vern e vitit 2006, n krye t lufts kundr korrupsionit n Rumani erdhi prokurori me emrin Daniel Morar. Prej asaj dite e n vazhdimsi Morari ndodhej n faqet e para t shtypit. Numri i padive q hapi me ekipin e tij, i cili prbhej prej 120 hetuesish, 170 policsh dhe 45 specialistsh i kalonte t 850-at.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Alibeaj thirrje KLD-s

Peshkopi (start)- Ministri i Drejtsis Enkelejd Alibeaj, i pranishm n mbledhjen e Kshillit t Lart t Drejtsis, q ka zhvilluar sot punimet n qytetin e Peshkopis, ka shprehur mbshtetjen e tij pr krkesn e Prokuroris s Prgjithshme pr heqjen e imunitetit t gjyqtarit t Gjykats s Rrethit Mat, Vesel Bako.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.321Z

Nishani prezanton strategjinë unike për një sistem drejtësie më të besueshëm

Ministri i Drejtësisë: Forcimin e shtetit të së drejtës, ku ligjet zbatohen plotësisht dhe në mënyrë të barabartë për të gjithë, çmontimin e sistemit të korrupsionit janë objektivat tona për përmirësimin e sistemit të drejtësisë Ministri Nishani prezantoi dje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

M. D: Kontrolletn baz t ligjit

Ministria e Drejtsis, ka sqaruar sot se drejtues t Prokuroris s Tirans kan penguar inspektort e ksaj ministrie t ushtrojn kontroll. Ministri Enkelejd Albeaj deklaroi se kontrolle t tilla jan t bazuara n Kushtetutn e vendit si dhe prmbushje e detyrimeve t ligjit. N deklaratn pr mediat, shpjegohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.858Z

Faljet e Presidentit, në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë

Projektligji pr faljen, pas m shum se tre jav diskutimi n komisionin e ligjeve, ka arritur t marr vetm votat e mazhorancs. Opozita, e cila kishte paraqitur nj sr amendamentesh kundrshtoi ashpr n mnyr t veant at q ajo e cilesoi cnim t thelbit t draftit, at t ndarjes s kompetencave kushtetuese mes Pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.190Z

Nishani: Strategjia e reformës në drejtësi, brenda vitit

Ministria e Drejtsis prezantoi draft-strategjin pr sistemin e drejtsis, nj dokument q ka prfshir t gjith aktort e ktij procesi. Ministri Bujar Nishani u ndal n disa prej objektivave themelore t strategjis, ku shquan forcimin e shtetit ligjor dhe lufta ndaj korrupsionit. Hartimi i ksaj strategjie e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Gjyqtar kundrshtojn pr/ligjet

Shtat projektligjet e miratuara sot nga Kshilli i Ministrave, q do t ndryshonin funksionin e sistemit t drejtsis, jan kundrshtuar nj zri nga pjesa m e madhe e gjyqtarve dhe prokurorve. Gjat mbledhjes s Kshillit t Lart t Drejtsis, antart e ktij kshilli, njkohsisht kryetar gjykatash, kan kundrshtuar h

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama